Drugi dzień "719. Urodzin Żegociny".

"719. URODZINY ŻEGOCINY" - DZIEŃ DRUGI - 12.08.2012

    Drugi dzień świętowania "719. Urodzin Żegociny" także był chłodny rozpoczął się sporą ulewą, tuż przed rozpoczęciem błagalno - dziękczynnej Mszy Świętej odprawionej o godzinie 16.00 w żegocińskim kościele parafialnym w intencji Gminy Żegocina. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz proboszcz Leszek Dudziak, a uświetniła go Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie.
    Pół godziny po zakończeniu nabożeństwa na estradzie, zlokalizowanej na Placu GS w Żegocinie, rozpoczęły się występy artystyczne. Dwudziestominutowy koncert dał Zespół Pieśni i Tańca "Łąkta", któremu akompaniowała do śpiewu i grała do tańca Kapela Ludowa CKSiT w Żegocinie.
    Przybywająca na plac publiczność gromadziła się najpierw pod parasolami, kilkadziesiąt osób usiadło na przygotowanych przed sceną ławeczkach. Na krzesłach zasiadali natomiast zaproszeni goście, wśród których byli m. in. Wicewojewoda Małopolski  Andrzej Harężlak, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, oraz Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński i wójtowie okolicznych gmin. Dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, kupowano drobiazgi na stoiskach m. in. z balonami, posilano się w stoiskach konsumpcyjnych, zapoznawano z ofertą firmy "Akuna", oglądano wystawę akordeonów. Stoisk promocyjnych w tym roku było jednak stosunkowo mało.
     Przybyłych gości i uczestników imprezy powitał Wójt Jerzy Błoniarz. W swoim wystąpieniu, rozpoczętym po wysłuchaniu nieoficjalnego hymnu gminy - "Poloneza żegocińskiego" przypomniał zrealizowane i będące w trakcie realizacji zadania inwestycyjne bieżącego roku, podziękował mieszkańcom gminy za ofiarną pracę, oraz organizacjom społecznym za aktywną działalność. Wystąpienie zakończył życzeniami dobrego świętowania.
    Przemawiali także goście, najpierw Wicewojewoda Andrzej Harężlak, potem Stanisław Sorys. Obaj gratulowali samorządowi i mieszkańcom osiągnięć, życzyli udanego świętowania i dalszych sukcesów.
   Dalsza część imprezy, to już tylko występy artystyczne. Każdy z nich zapowiadał konferansjer, którym był w tym roku Piotr Kępa. Działający od 2007 roku Zespół Śpiewaczy "Melodia" zrzeszający członków Żegocińskiego Klubu Seniora wykonał kilka dawnych  popularnych, melodyjnych piosenek. Grupie akompaniował Grzegorz Kołodziej - obecny instruktor zespołu.
    Muzykę górali tyrolskich zaprezentowała czteroosobowa grupa instrumentalistów występująca pod nazwą "Bawaria". Panowie (wśród nich Stanisław Kępa z Żegociny) poznali się przed laty w średniej Szkole Muzycznej w Krakowie. Od tamtej pory przyjaźnią się, spotykają co jakiś czas, aż w końcu postanowili razem zagrać. Koncert dwóch akordeonistów i dwóch gitarzystów tworzących ten zespół, został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.
   Kiedy już plac zapełnił się prawie w całości przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru - grupy "Bayer Full" - zespół grający muzykę z gatunku disco polo już od 1984 roku. Pięcioosobowa grupa przez półtorej godziny śpiewała na "Urodzinach Żegociny" (na półplaybacku) najbardziej znane swoje przeboje z gatunku ambitniejszej muzyki disco polo, poczynając od "Blondyneczki", na . Co kilka piosenek lider grupy Sławomir Świerzyński opowiadał dowcipy i usiłował rozruszać nieco zmarzniętą publiczność. Kilkakrotnie zachęcana przez niego publiczność wreszcie ruszyła w tany. Koncert, zakończony dwukrotnymi bisami, trwał około półtorej godziny.
    Dopiero po zakończeniu występu gwiazdy wieczoru, a więc później niż zapowiadały to afisze, zagrała bocheńska formacja "Fun Fire". Zespół niedawno na "Wake Up and Live Festiwal" w Sulęcinie otrzymał wyróżnienie za profesjonalne i nowatorskie aranżacje własnych utworów oraz indywidualne nagrody dla instrumentalistów: Monika Pilarczyk - bezprecedensowa dynamika wokalu, Franciszek Mucek - nowatorskie instrumenty klawiszowe, Sylwester Łabuzek - odkrywcza gitara basowa, Krzysztof Mucha - zdumiewające brzmienia gitarowe, Paweł Brydniak - wyszukane, indywidualne aranżacje perkusyjne. W Żegocinie grupa potwierdziła wysokie umiejętności i dobrą formę, o czym świadczy entuzjastyczne przyjęcie ze strony młodszej części żegocińskiej publiczności.
   Po koncercie "Fun Fire" zachmurzone niebo nad Żegociną na kilkanaście minut rozświetliły zasponsorowane sztuczne ognie, które były ostatnią atrakcją "719. Urodzin Żegociny".

Po mszy w żegocińskim kościele.

"719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.

"719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.

"719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.

Piotr Kępa zapowiada występ Zespołu "Łąkta".

"719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.

Zespół "Łąkta".

Wójt Jerzy Błoniarz.

"719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.

"719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.

WicewojewodaMałopolski Andrzej Harężlak.

Stanisław Sorys.

Na estradzie zespół "Melodia".

Zespół"Melodia".

Zespół "Bawaria". Zespół "Bawaria".
"719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r. "719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.
Na scenie "Bayer Full". 'Bayer Full" na scenie w Żegocinie.
"719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r. Publiczność w czasie koncertu "Bayer Full".
Fun Fire.  "719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.
Zespół"Fun Fire" "719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.
Pokaz sztucznych ogni. Pokaz sztucznych ogni.

"719. Urodziny Żegociny" - dzień drugi  - 12.08.2012 r.

DZIEŃ PIERWSZY >>>

RELACJA WIDEO >>>

ZAPROSZENIE >>>

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW >>>

[wstecz]