2000000-00.jpg (29290 bytes)

"KONKURS NA DWA MILIONY" ODSŁON SERWISU WWW.ZEGOCINA.PL

      Zgodnie z regulaminem "Konkursu na 2 miliony", w okresie do północy 27 sierpnia 2012 roku, nasz serwis przyjmował zgłoszenia udziału w Konkursie wraz z odpowiedziami na 12 postawionych pytań. Wpłynęło ponad 25 zgłoszeń z terenu gminy, a także z innych miejscowości z terenu Małopolski, m. in. z Gorlic, Krakowa, askowej, Lipnicy Górnej, Królówki. Nie wszyscy poradzili sobie z prawidłowymi odpowiedziami, a największe trudności sprawiły Internautom pytania nr 1, 3 i 5.
    Ostatecznie wpłynęło 18 prawidłowych zgłoszeń i to spośród nich w dniu 31 sierpnia 2012 roku wylosowano zdobywcy 4 nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Żegocina oraz 2 przez autora serwisu.
    Z upoważnienia Wójta Gminy ceremonię losowania poprowadził Sekretarz Gminy - Pan Zbigniew Nożkiewicz, który powołany został na przewodniczącego komisji konkursowej, w której pracowały także Panie: Beata Kowalska oraz Lidia Krawczyk.  O dokonanie samej czynności losowania poproszono 6-letnią Judytę Sawicką.
    Zanim jednak odbyło się losowanie komisja przygotowała losy, które - zgodnie z regulaminem - podzielono na dwie grupy. W pierwszej (mieszkańcy gminy) znalazło się 8 losów z oznaczeniami numerów, pod którymi zapisani zostali uczestnicy konkursu wg kolejności zgłoszeń. W grupie drugiej, liczniejszej, znalazło się 10 losów.
    Judytka z dużego koszyka wyciągnęła zwycięskie losy, a Przewodniczący Komisji odczytał ich numery. Wyniki losowania przedstawiają się następująco:
      Nagrody Wójta Gminy Żegocina:
    - grupa pierwsza (mieszkańcy gminy): 1. los nr 18/2012, 2. los nr 11/2012 (osoby zainteresowane wiedzą, kto otrzymał takie numery do losowania; zwycięzców przedstawimy po uroczystości wręczenia nagród),
   - grupa druga (Internauci spoza gminy): 1. los 16/2012, 2. los nr 17/2012.
     Nagrody autora serwisu www.zegocina.pl: grupa pierwsza - los nr 06/2012; grupa druga - los nr 13/2012.
    Zdobywcy nagród zostaną powiadomieni drogą e-mailową, tą też drogą uzgodniony zostanie termin i miejsce odbioru nagród, które do czasu wręczenia pozostaną niespodziankami.
    Dziękujemy za udział w naszym konkursie, zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy.

Losowanie nagród w "Konkursie na 2 miliony" - 31.08.2012 Losowanie nagród w "Konkursie na 2 miliony" - 31.08.2012
Losowanie nagród w "Konkursie na 2 miliony" - 31.08.2012 Losowanie nagród w "Konkursie na 2 miliony" - 31.08.2012

Losowanie nagród w "Konkursie na 2 miliony" - 31.08.2012

RELACJA WIDEO Z CEREMONII LOSOWANIA NAGRÓD >>>

   Licznik serwisu internetowego www.zegocina.pl 21 sierpnia 2012 roku przekroczył liczbę dwa miliony. Z tej okazji wydawca portalu - Wójt Gminy w Żegocinie - ogłasza konkurs z nagrodami. Wystarczy w okresie do 27 sierpnia 2012 roku, do godz. 24.00 odwiedzić nasz serwis oraz prawidłowo odpowiedzieć na 12 pytań, a odpowiedzi przesłać na adres internetowy redakcji serwisu, by wziąć udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Wójta Gminy oraz autora serwisu.
    Poniżej przedstawiamy Regulamin oraz pytania konkursowe, po dwa z każdej dziedziny określonej pod banerem na stronie głównej portalu. Odpowiedzi na nie można oczywiście znaleźć na podstronach naszego portalu.

REGULAMIN "KONKURSU NA DWA MILIONY"

1. Organizatorem "Konkursu na dwa miliony" jest Wójt Gminy w Żegocinie.

2. Celem konkursu jest pupularyzacja wiedzy o Gminie Żegocina, jej przeszłości i dniu dzisiejszym, a także zachęcanie Internautów do odwiedzania oficjalnego serwisu internetowego Gminy Żegocina.

3. W "Konkursie na dwa miliony" może wziąć udział każdy Internauta, który odwiedzi serwis www.zegocina.pl i udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe oraz prześle je e-mailem na adres webmastera (tolszewski@wp.pl).

4. Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach: 1) Internauci - mieszkańcy Gminy Żegocina, 2) Internauci - pozostali. Spośród autorów wszystkich prawidłowo udzielonych odpowiedzi wylosowane zostaną po dwie osoby (w każdej kategorii), które otrzymają Nagrody Wójta Gminy Żegocina oraz dodatkowo 2 (po jednej w każdej grupie), które otrzymają nagrody autora serwisu www.zegocina.pl. Relacja z losowania zostanie opublikowana w serwisie www.zegocina.pl.

5. Osoby zgłaszające swój udział w konkursie proszone są o podanie pełnych danych adresowych (do wiadomości autora serwisu i fundatorów nagród) w celu przesłania nagród lub zawiadomienia o czasie i miejscu ich odbioru oraz wyrażenie zgody na użycie ich wizerunku w relacji z odbioru nagród.

PYTANIA DO "KONKURSU NA DWA MILIONY"

HISTORIA:

 • 1.  Jakie imię nosi i z którego roku pochodzi najstarszy dzwon zamocowany w wieży kościoła w Żegocinie ?

 • 2.  "Żegocina - prócz na pionowo sterczącym zielonym nader wysokim wzgórku wzniesionego niepospolitej wielkości krzyża z białego drzewa (...) oprócz bardzo dawnego przez widoczną tylko staranność porządnie utrzymanego kościoła, kilka schludnych domków, plebanii, gospody, mruczących strumyków i gajów olszowych - nie ma innych zalet godnych wzmianki" - Z jakiej książki pochodzi ten opis Żegociny i kto jej autorem ?

SAMORZĄD:

 • 3.  Kto spośród obecnych radnych Gminy Żegocina uzyskał największą procentowo (w skali okręgu wyborczego) ilość głosów podczas wyborów samorządowych w dniu 21 listopada 2010 roku ?

 • 4.  Jaki dokument przyjęła Rada Gminy Żegocina uchwałą nr IX/54/11z dnia 19 października 2011 roku ?

SPORT:

 • 5.  W roku 2013 przypadnie 15. rocznica działalności Klubu Sportowego "Beskid" Żegocina. Kto był pierwszym prezesem zarządu tej organizacji ?

 • 6.  W którym roku został oddany do użytku, remontowany obecnie stadion piłkarski w Żegocinie  ?

TURYSTYKA:

 • 7.   Jaka roślina jest przyrodniczym symbolem Żegociny ?

 • 8.   Jakimi kolorami jest oznaczony lokalny szlak turystyczny prowadzący z centrum Żegociny do żródełka wody mineralnej ?

OŚWIATA:

 • 9.   Od którego roku funkcjonuje w Żegocinie Liceum Ogólnokształcące ?.

 • 10.  W której ze szkół Gminy Żegocina od listopada 2006 roku działa Szkolne Koło Caritas ?

KULTURA:

 • 11.  W dniu 24 lutego 2012 roku zmarła nestorka żegocińskich twórców kultury Pani Anna Łękawa. Jaki tytuł nosi tomik wierszy, wydany w setną rocznicę Jej urodzin ?

 • 12. Która z żegocińskich grup artystycznych wydała w 2011 roku płytę kompaktową pt. "Z gór bije dzwon" ?

Strona głowna serwisu www.zegocina.pl

Konkursy dla Internautów odwiedzających oficjalny serwis internetowy Gminy Żegocina organizowane są z okazji "okrągłych" wizyt na naszych stronach. 16 lipca 2004 roku rozstrzygnął się pierwszy z nich. Wtedy to pan Marek - Internauta z Krakowa trafił na stronę, gdy licznik wskazywał 50.000. W kwietniu 2005 ogłosiliśmy kolejny konkurs, tym razem z okazji stutysięcznej wizyty w naszym serwisie. Główna nagroda została wręczona Internautce rodem z Polski, ale mieszkającej w Paryżu. Po raz trzeci Internauci mieli okazję na zdobycie nagród z okazji półmilionowej odsłony żegocińskiej witryny w lutym 2009 roku. Po raz czwarty konkurs został ongłoszony przy milionowej odsłonie serwisu w sierpniu 2010 roku. Obecny jest więc już piątym.
    Zachęcamy do udziału.

ZOBACZ RELACJE Z POPRZEDNICH KONKURSÓW

KONKURS NA 50 TYSIĘCY KONKURS NA 100 TYSIĘCY

KONKURS NA 500 TYSIĘCY

KONKURS NA MILION

[wstecz]