Most w Bytomsku.

RUSZYŁA PRZEBUDOWA MOSTU W BYTOMSKU - OBJAZDY OD 08.08.2012

     6 sierpnia 2012 roku rozpoczęła się przebudowa mostu w Bytomsku. Starostwo Powiatowe w Bochni 8 sierpnia poinformowało w swoim portalu internetowym o rozpoczęciu inwestycji oraz opisało objazdy:
    
"Rozpoczął się remont mostu w Bytomsku. Powstanie nowy obiekt mostowy, chodnik, kanalizacja deszczowa, wykonane zostaną również umocnienia potoku Podkosówka. Realizacja inwestycji obejmie też przebudowę istniejących zjazdów i murów oporowych. Przypominamy, że w związku ze złym stanem technicznym tego obiektu podjęta została decyzja o zamknięciu tego mostu oraz wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu.
    Wyznaczone zostały objazdy dla:
- kierujących poruszających się drogą wojewódzką nr 966 na kierunku do Wieliczki od Tymowej, do m. Żegocina-drogą wojewódzką nr 966 oraz 965,
- kierujących poruszających się z m. Żegocina drogą powiatową nr 2075 K przez m. Rajbrot i drogą powiatową nr 1447K do m. Muchówka następnie drogą wojewódzką nr 966 oraz 965 do m. Żegocina
- kierujących poruszających się od strony m. Bochnia i Limanowa do m. Rajbrot-drogą wojewódzką nr 965 oraz 966, a następnie drogą powiatową nr 1447K.
- kierujących poruszających się od strony m. Wieliczka do m. Rajbrot-droga wojewódzką nr 966 a następnie droga powiatową 1447K
- kierujących poruszających się od strony m. Nowy Wiśnicz (od Lipnicy Murowanej) do m. Rajbrot- drogą wojewódzką nr 966 a następnie droga powiatową nr 1447K.

Źródło: www.pzd.bochnia.pl/utr/ Mapka z objazdami - na podstawie www.mapps.google.pl

     Zadanie "Rozbiórka istniejącego mostu i budowę nowego drogowego obiektu inżynierskiego wraz z budową chodnika dla pieszych i przebudową dojazdów do mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2075 K Lipnica Murowana - Żegocina w miejscowości Bytomsko" realizuje Powiat Bocheński, a wspólfinansuje także Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Samorząd Gminy Żegocina (co najmniej 350 tys. złotych).
     Planowany koniec prac przewidziany jest na listopad bieżącego roku. Zanim użytkownicy nowego mostu będą się cieszyć, czekają ich utrudnienia związane z objazdami.

Most w Bytomsku przed remontem (maj 2012 r.) - od strony Żegociny.

Most w Bytomsku przed remontem (maj 2012 r.) - widok od strony Rajbrotu.

Most w Bytomsku przed remontem (maj 2012 r.) - od strony Żegociny.

Most w Bytomsku przed remontem (maj 2012 r.) - widok od strony Rajbrotu.

[wstecz]