Asp. Marcin Daniec na spotkaniu w PSP w Żegocinie.

Uczniowie PSP w Rozdzielu z odblaskowymi szelkami.

SZKOLNE SPOTKANIA Z POLICJANTEM - 09.2012

     13 września 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żegocinie odbyło się spotkanie z policjantem Posterunku Policji w Żegocinie - aspirantem Marcinem Dańcem. Na apelu organizacyjnym, którego gościem był Pan policjant poruszane były zagadnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa zarówno na terenie szkoły i jej otoczenia, o czym szczegółowo mówiła pani dyrektor Anna Rogala, jak i przepisów ruchu drogowego i bezpiecznej drogi do szkoły, o czym mówił Pan policjant. Zwracał on uwagę dzieciom na potrzebę noszenia w sezonie jesienno - zimowym odblaskowych elementów przy tornistrach lub odzieży. Podkreślał, że odblaski wpływają na lepszą widzialność pieszego po zmroku, a co za tym idzie zwiększają bezpieczeństwo poruszających się pieszych poboczami dróg. Zwracał uwagę na potrzebę zachowania ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, przypominał, że nie należy częstować się niczym od osób, których nie znamy, nie należy rozmawiać z obcymi, wsiadać do samochodu jeśli nie znamy kierowcy.
    Dzieci wykazały się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, co ucieszyło pana policjanta oraz obecnych na spotkaniu nauczycieli.
    Na zakończenie policjant złożył uczniom i nauczycielom życzenia "zdrowego i bezpiecznego roku szkolnego" oraz zapowiedział kolejną wizytę za miesiąc, tym razem odwiedzi najmłodszych uczniów, którym wręczy odblaski. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Katarzyna Janiczek - podziękowała policjantowi za ciekawe spotkanie, po czym wszyscy uczniowie udali się na lekcje.

SPOTKANIE W ŻEGOCINIE
Spotkanie z policjantem w PSP w Żegocinie - 13.09.2012. Spotkanie z policjantem w PSP w Żegocinie - 13.09.2012.
Spotkanie z policjantem w PSP w Żegocinie - 13.09.2012. Spotkanie z policjantem w PSP w Żegocinie - 13.09.2012.

Spotkanie z policjantem w PSP w Żegocinie - 13.09.2012.

SPOTKANIE W ROZDZIELU

   Spotkanie z tym samym policjantem zostało zorganizowane także w PSP w Rozdzielu.  13 września 2012 roku uczniów Szkoły Podstawowej ZS w Rozdzielu odwiedził Pan aspirant Marcin Daniec. Na spotkaniu z uczniami klas 0 - VI Pan Policjant starał się przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tłumaczył, dlaczego należy chodzić lewą stroną drogi i wymieniał przypadki, w których powinniśmy iść po prawej stronie. Mówił, że dla lepszej widoczności na drodze musimy nosić odblaski na ubraniach lub plecakach i nigdy nie możemy ufać nieznajomym osobom, które oferują nam słodycze czy podwóz samochodem. Ku zaskoczeniu Pana Policjanta dzieci świetnie znały przepisy ruchu drogowego.
     Później młodsze dzieci z klas "0" i I - III poszły do klasy z Panem Marcinem Dańcem, a tam każdy otrzymał odblaski, aby być jeszcze bardziej widocznym na drodze. Uczniowie bardzo się ucieszyli z tego "prezentu" i podziękowali Panu Policjantowi. Mamy nadzieję, że zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego nie "uciekną" im tak szybko z pamięci.

Spotkanie z policjantem w PSP w Rozdzielu. Spotkanie z policjantem w PSP w Rozdzielu.
Spotkanie z policjantem w PSP w Rozdzielu. Spotkanie z policjantem w PSP w Rozdzielu.
Spotkanie z policjantem w PSP w Rozdzielu.

Materiał nadesłany.

[wstecz]