Prace modernizacyjne na stadionie w Żegocinie - sierpień 2012.

Prace modernizacyjne na stadionie w Żegocinie - sierpień 2012.

MODERNIZACJA STADIONU PIŁKARSKIEGO W ŻEGOCINIE - 02.09.2012

      Stadion piłkarski w Żegocinie został zbudowany w latach 2002 - 2004 na gruncie wykupionym wcześniej od miejscowej parafii.  W okresie wakacji 2012 roku był po raz kolejny modernizowany. Dzięki pozyskaniu przez samorząd środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) możliwa była tegoroczna modernizacja, którą wykonała wyłoniona 7 marca 2012 roku w przetargu firma "Inst-Bud" z Łącka.
     Najważniejsze prace zlecone przez Wójta Gminy Żegocina, a zaprojektowane przez inż. Zbigniewa Seweryna, to zamontowanie nowego ogrodzenia (słupy stalowe 4 m i siatka polipropylenowa), oświetlenie boiska (17 lamp) oraz montaż pryszniców w budynku klubowym.
Dodatkowo wybudowano mur oporowy, który powstrzyma osuwanie się terenu skarpy, a także być może stworzy możliwość niewielkiego wydłużenia i poszerzenia boiska.
    Modernizacja kosztowała ponad 120 tys. zł i w połowie została sfinansowana przez samorząd gminy. Rozegrany 3 września 2012 roku inauguracyjny mecz na zmodernizowanym stadionie seniorów Klubu Sportowego "Beskid" zakończył się ich wysoką wygraną (6 : 0) z "Rabą" Niedary, czym piłkarze niejako odwdzięczyli się żegocińskim samorządowcom i podatnikom za stworzenie im lepszych warunków trenowania i rozgrywania meczów.

Prace modernizacyjne na stadionie w Żegocinie - sierpień 2012. Prace modernizacyjne na stadionie w Żegocinie - sierpień 2012.

Prace modernizacyjne na stadionie w Żegocinie - sierpień 2012.

Trening na oświetlonym boisku. Trening na oświetlonym boisku.
Pierwszy mecz seniorów "Beskidu" na zmodernizowanym stadionie w Żegocinie Pierwszy mecz seniorów "Beskidu" na zmodernizowanym stadionie w Żegocinie

Pierwszy mecz seniorów "Beskidu" na zmodernizowanym stadionie w Żegocinie - 03.09.2012 (foto. archwiwum KS"Beskid" Żegocina)

[wstecz]