Wiśniczanie z wizytą w Rozdzielu.

WIŚNICZANIE ZWIEDZILI ROZDZIELE I ŻEGOCINĘ - 29.09.2012

     Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy gościło w dniu 29 września 2012 roku prawie 40-osobową grupę członków Towarzystwa Miłośników Nowego Wiśnicza. Ich przyjazd był rewizytą, po czerwcowym pobycie członków żegocińskiego Stowarzyszenia w Nowym Wiśniczu.
     O godzinie 10 w Klubie "Ralaks" CKSiT w Żegocinie rozpoczęło się spotkanie przy kawie, podczas którego nastąpiło wzajemne przedstawienie się obu organizacji. Gospodarzem tego spotkania był Prezes Zarządu SPZŻ - Czesław Pączek, a wzięli w nim także udział: Burmistrz Nowego Wiśnicza - Stanisław Gaworczyk oraz Wójt Żegociny Jerzy Błoniarz - obaj członkowie wspomnianych Stowarzyszeń. Wójt Jerzy Błoniarz przedstawił zebranych charakterystykę gminy, a Czesław Pączek i następnie Tadusz Olszewski dokonali omówienia historii i atrakcji najdalej na południe wysuniętej gminy powiatu bocheńskiego.
   Potem uczestnicy spotkania wyjechali autobusem do Rozdziela, gdzie zwiedzili Kaplicę Pod Lipami oraz zabytkowy drewniany kościół, znajdujący się na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Wykorzystując piękną jesienną pogodę goście, prowadzeni przez członków zarządu SPZŻ udali się jeszcze pod Bacówkę w Rozdzielu, skąd podziwiali wspaniałe jesienne widoki na Rozdziele i widoczne dosyć dobrze tego dnia Gorce, a nawet Tatry. Jeszcze lepszą, bo dookolną panoramę okolicy podziwiano z Punktu Widokowego na Przełęczy Widoma.
   Po przyjeździe do Żegociny gości zaproszono do kolejnej atrakcji turystycznej Żegociny - Parku Geologicznego, zlokalizowanego na terenie byłego kamieniołomu. Tu gospodarze podjęli swoich gości pieczonymi na grillu kiełbaskami, tu była okazja do porozmawiania, wymiany poglądów i wspólnego śpiewania, do którego akompaniował Prezes Stowarzyszenia Miłośników Nowego Wiśnicza - Pan Stanisław Domański.
   Na zakończenie pobytu w Gminie Żegocina goście z Nowego Wiśnicza oglądnęli jeszcze bardzo interesujące ule i uliki z przydomowego skansenu pszczelarskiego członka Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej - Zdzisława Janiczka. Potem po sześciu godzinach pobytu w Gminie Żegocina odjechali do Nowego Wiśnicza.

Wiśniczanie z wizytą w Żegocinie -  w drodze do Klubu Relaks.

Wiśniczanie z wizytą w Żegocinie - Klub Relaks.

Wiśniczanie z wizytą w Żegocinie - Klub Relaks. Wiśniczanie z wizytą w Żegocinie - Klub Relaks.

Wiśniczanie z wizytą w Rozdzielu - Kaplica pod Lipami.

Wiśniczanie z wizytą w Rozdzielu - Kaplica pod Lipami.

Wiśniczanie z wizytą w Rozdzielu - kościół Św. Jakuba. Wiśniczanie z wizytą w Rozdzielu - kościół Św. Jakuba.
Wiśniczanie z wizytą w Rozdzielu - pod Bacowką. Wiśniczanie z wizytą w Rozdzielu - Widoma.
Wiśniczanie z wizytą w Żegocinie - Park Geologiczny. Wiśniczanie z wizytą w Żegocinie - Park Geologiczny.
Wiśniczanie z wizytą w Rozdzielu i Żegocinie - 29.09.2012 r.

[wstecz]