"Śniadaniowa Klasa" w PSP w Rozdzielu.

"Śniadaniowa Klasa" w PSP w Rozdzielu.

ŚNIADANIOWE KLASY W ROZDZIELU - 11.2012

    W bieżącym roku szkolnym (październik - listopad), uczniowie Szkoły Podstawowej w Rozdzielu brali udział w ogólnopolskim konkursie "Śniadaniowa Klasa", zorganizowanym przez Zakłady Tłuszczowe "Bielmar" z siedzibą w Bielsku-Białej. Konkurs był skierowany do uczniów klas II i III. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez uczniów i wychowawców zdrowego pożywnego drugiego śniadania w klasie, a także udokumentowanie pracy i przesłanie jej do organizatora konkursu.
  Zdecydowano się na taką formę zajęć, gdyż zachęca ona dzieci do zmiany trybu życia i odżywiania. Uświadamia wszystkim jak ważne jest pierwsze i drugie śniadanie dla organizmu każdego człowieka, czego nie powinno zabraknąć w zdrowym, zbilansowanym posiłku oraz jak poprzez odżywianie dbać o własne zdrowie.
  Zajęcia były podsumowaniem bloku tematycznego: "Zdrowe odżywianie", podczas którego uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, z piramidą żywieniową. Wspólnie z wychowawcami podejmowali próby poetyckie na temat zdrowego stylu życia. Po zdobyciu odpowiednich informacji odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których dzieci same przygotowywały w grupach zdrowe drugie śniadanie.
  Wszyscy byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć. Na pewno zostaną one długo w pamięci dzieci.

"Śniadaniowa Klasa" w PSP w Rozdzielu. "Śniadaniowa Klasa" w PSP w Rozdzielu.

"Śniadaniowa Klasa" w PSP w Rozdzielu.

Materiał nadesłany: G.D.

[wstecz]