ROZDZIELSCY KOLĘDNICY WYRÓŻNIENI W LIPNICY MUROWANEJ - 19.01.2013

   26 grup kolędniczych z czterech powiató zaprezentowało się 19 i 20 stycznia 2013 roku w Lipnicy Murowanej na XXI. Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych o "Lipnicką Gwiazdę". Na estradzie Gminnego Domu Kultury prezentowały zwyczaje kolędnicze swoich regionów, prezentowane w trzech kategoriach wiekowych.
   W kategorii grup dziecięcych w lipnickim przeglądzie I miejsce zajęły "Szczodroki" z Rzepiennika Suchego, w kategorii grup młodzieżowych nagrodę główną dostały "Draby" z Olszyn, a w kategorii grup dorosłych najlepsi byli "Pleśnioki" z Pleśnej oraz "Śmignianie" ze Śmigna.
   W pierwszym dniu Przeglądu na estradzie w Lipnicy Murowanej zaprezentowała się także Grupa Kolędnicza z Gwiazdą" z Rozdziela. Podopieczni Pani Anny Zelek, którym kibicował osobiście Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz (przekazując grupie także jabłka i słodycze) wystąpili w składzie: Jan Orzeł, Arkadiusz Sławęta, Grzegorz Pławecki, Jakub Cichoń, Krzysztof Augustyn, Dawid Gogoc, Arkadiusz Ptaszek. Grupa zakolędowała ładnie i zdobyła na w tegorocznym Przeglądzie wyróżnienie, potwierdzając tym samym dobrą passę rozdzielskich grup na kolejnych przeglądach.

 Grupa Kolędnicza z Gwiazdą" z Rozdziela

 Grupa Kolędnicza z Gwiazdą" z Rozdziela

Grupa Kolędnicza z Gwiazdą" z Rozdziela.

   Oprócz kolędników na lipnickiej scenie zaprezentowały się poza konkursem przedszkolaki z Żegociny oraz Lipnicy Murowanej. Grupa przedszkolna z Żegociny, występująca pod nazwą "Kolędnicy z Gwiazdą", przygotowana była przez Panią Joannę Kukla, zaprezentowała się w Lipnicy w składzie: Bartek i Filip Adamczyk, Piotr Łyszczarz, Kuba Janiczek, Adrian Sułkowski, Oliwier Ptaszek i Radek Zapart.

"Kolędnicy z Gwiazdą" z Przedszkola w Żegocinie

"Kolędnicy z Gwiazdą" z Przedszkola w Żegocinie

"Kolędnicy z Gwiazdą" z Przedszkola w Żegocinie na estradzie wLipnicy Murowanej.

[wstecz]