chorwkark2013-00.jpg (32672 bytes)

SUKCES CHÓRU ZESPOŁU SZKÓŁ W ŻEGOCINIE - 02.02.2013

    Dnia 2 lutego 2013 roku  w Auli Akademii Muzycznej "Florianka" w Krakowie odbyły się przesłuchania wojewódzkie do V. Małopolskich Spotkań Kolędowych, w których uczestniczył również chór szkolny z Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie pod kierunkiem Pani Anny Maurer.
   Organizatorami tego wydarzenia była Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie i adresowana była do młodzieżowych zespołów chóralnych działających przy szkołach i innych placówkach oświatowych. Forma konkursu miła stworzyć okazję do doskonalenia poziomu wykonawczego. Głównym celem imprezy było rozpowszechnienie wśród młodzieży wykonań chóralnych oraz kultywowanie tradycji śpiewania kolęd. Podsumowaniem Spotkań był koncert laureatów, będący dopełnieniem konkursowych zmagań.
    Młodzieżowe chóry, które można było wysłuchać prezentowały bardzo wyskoki poziom i prześcigały się nawzajem w pomysłach na uatrakcyjnienie swojego występu. Od strony czysto muzycznej zaprezentowały szeroki wachlarz ciekawych aranżacji, często własnego pomysłu. Nie należy zapominać także o świetnym poziomie technicznym każdego z chórów.
    Koncert laureatów rozpoczęła kolęda wykonana przez uczestników konkursu z towarzyszeniem Krakowskiej Orkiestry Kameralnej ze Szkoły Muzycznej II st. im. w. Żeleńskiego w Krakowie. Pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego, przewodniczącego jury, zabrzmiała kolęda "Wśród nocnej ciszy" (również w jego opracowaniu). Dalej nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu, a każdy wyczytany chór zaprezentował jeden utwór ze swojego repertuaru. Nasz szkolny chór z Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie zajął podczas tego konkursu III miejsce, z czego cieszyła się nie tylko występująca w nim młodzież gimnazjalno - licealna ale również i ich Pani opiekun. Niestety nie usłyszeliśmy wszystkich nagrodzonych zespołów. Te które pozostały dały wyraz swojej radości, zarażając przy okazji entuzjazmem wszystkich obecnych słuchaczy.

V. Małopolskie Spotkania Kolędowe- Kraków - 02.02.2013 r. V. Małopolskie Spotkania Kolędowe- Kraków - 02.02.2013 r.
V. Małopolskie Spotkania Kolędowe- Kraków - 02.02.2013 r. V. Małopolskie Spotkania Kolędowe- Kraków - 02.02.2013 r.
V. Małopolskie Spotkania Kolędowe- Kraków - 02.02.2013 r. V. Małopolskie Spotkania Kolędowe- Kraków - 02.02.2013 r.

V. Małopolskie Spotkania Kolędowe- Kraków - 02.02.2013 r.

Materiał nadesłany: A.M.

[wstecz]