Dzień Ziemi 2013.

    Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie.
    W Polsce początek obchodów to rok 1990, a w tym roku dziąłania skupiają się wokół tematu "Elektroodpady - proste zasady".
    Bardzo szkoda, że na terenie gminy Żegocina, w organizację działań związanych z "Dniem Ziemi 2013" włączają się nieliczne instytucje. Są to tylko szkoły.
    O tym jak to robi się w innych gminach można przeczytać w serwisie internetowym akcji: www.
www.dzienziemi.org.pl.

 


    Publikujemy nadesłane relacje.

Dzień Ziemi 2013.
R E L A C J E
dz2013bytomsko00.jpg (24904 bytes)
PSP W BYTOMSKU

    Ludzie na całym świecie rozmawiają o problemach środowiska naturalnego. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 r. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klasy IV pod opieką Pani mgr Beaty Zapart przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. " Czerwony Kapturek". Piosenki, które były wplecione w scenariusz apelu zaśpiewały przedszkolaki które uczy Pani mgr Katarzyny Widła.
    "Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska , w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chron9iąc je przed zagładą , gwarantujemy sobie lepsze zdrowie a nawet życie. Kochamy nasz a Ziemię , na której rośniemy i która nas żywi" - recytowały dzieci
    "Obecnie do śmieci wyrzucane są odpady, które rozkładają się wiele lat lub nigdy nie ulegną rozkładowi ( ... ) dla pełniejszego wykorzystania odpadów powinniśmy je segregować. Odzyskany drogą segregacji surowiec to bardzo cenny składnik wielu nowych produktów.
    Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiennie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Okazuje się że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi. Bardzo ważne jest więc uświadamianie ekologiczne dzieci od najmłodszych lat.

"Dzień Ziemi 2013" w PSP w Bytomsku. "Dzień Ziemi 2013" w PSP w Bytomsku.
"Dzień Ziemi 2013" w PSP w Bytomsku. "Dzień Ziemi 2013" w PSP w Bytomsku.
"Dzień Ziemi 2013" w PSP w Bytomsku. "Dzień Ziemi 2013" w PSP w Bytomsku.

"Dzień Ziemi 2013" w PSP w Bytomsku.

Materiał nadesłany: KK

[wstecz]