Ogólnopolski Finał w Wysokiem Mazowieckiem.

Ogólnopolski Finał w Wysokiem Mazowieckiem.

PIŁKARZE PSP W ŻEGOCINIE WICEMISTRZAMI POLSKI - 07.04.2013

   6 kwietnia 2013 roku w Wysokiem Mazowieckiem na Podlasiu rozegrano fazę grupową Finałów Ogólnopolskich Halowej Polski w kategorii Futsal Junior (chłopcy z klas IV-VI). Uroczyste otwarcie finałów nastąpiło w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, w którym udział wzięli zawodnicy z opiekunami oraz zaproszeni goście, w tym Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko. Drużyny otrzymały wręczono symboliczne gadżety ufundowane przez Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie. Zaprezentowano pokaz grupy "Cheerleaders Mini z SP 1", a symboliczny rzut karny wykonany przez samego Burmistrza, rozpoczął sportową część imprezy.
    W wyniku losowania zespoły podzielono najpierw na trzy grupy. Zwycięzcy spotkali się w kolejnej grupie eliminacyjnej, a dopiero zwycięzcy tych grup mieli zagrać w wielkim finale, zdobywcy II miejsc mieli zagrać o brązowy medal, a trzecich walczyć o piąte miejsce.
   Reprezentująca okręg łapanowski i województwo małopolskie drużyna z PSP w Żegocinie znalazła się w najpierw grupie pierwszej, grając w hali sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. W inauguracyjnym meczu spotkały się drużyny PSP nr 19 z Rzeszowa i PSP w Żegocinie. Podopieczni Wiesława Wolaka przegrali w tym meczu 2 : 4, ale już w dwóch kolejnych pojedynkach odnieśli wysokie zwycięstwa wygrywając: 8 : 2 z reprezentacją "Orlika" Nowodwór (Lubelskie), 6 : 0 z gospodarzami tj. PSP Wysokie Mazowieckie I (Podlaskie) oraz 15 : 1 z drużyną PSP nr 2 Milanówek (Mazowieckie). Te wyniki dały drużynie z Żegocinie II miejsce w grupie i awans do kolejnej grupy eliminacyjnej.
   Kolejne mecze przyszło grać już w niedzielę - 7 kwietnia. Młodzi piłkarze z Żegociny wygrali kolejno z: PSP Żelechlinek (Łódzkie) 3 : 1 oraz PSP nr 2 Kęty (Małopolskie) 7 : 2, co dało im pierwsze miejsce w tej grupie i prawo gry w finale. Okazało się, że finałowym przeciwnikiem będzie drużyna PSP nr 19 z Rzeszowa, a więc ta, z którą młodzi piłkarze z Żegociny grali bez powodzenia w pierwszym meczu turnieju. Także tym razem lepsi okazali się zawodnicy z Rzeszowa, którzy wygrali w stosunku 6 : 1. W meczu o III miejsce PSP Żory (Śląskie) wygrało z PSP nr 2 Kęty 4 : 3.
   W uroczystym zakończeniu tegorocznego Finału przy wręczaniu nagród rzeczowych udział wzięli Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko, Zastępca Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Murawski, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Ryszard Flanc, Dyrektor Gimnazjum Jarosław Jankowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej Małgorzata Koc oraz Ambasador Wojewódzki "Orlik Polska" Rafał Dmochowski. Swoje umiejętności zaprezentował zespół taneczny "Mażoretki" z Gimnazjum Wysokie Mazowieckie.
    Oprócz pucharów i nagród rzeczowych przyznano nagrody indywidualne:
Najlepszy piłkarz finałów: Bartłomiej Kruczek (Małopolskie - Kęty)
Najlepszy bramkarz finałów: Łukasz Jakubski (Śląskie - Żory)
Najpiękniejszy gol turnieju: Sebastian Jabłoński (Podlaskie - Wysokie Mazowieckie)
Król strzelców: Piotr Matras (Małopolskie - Żegocina - 18 bramek).
    Wicemistrzostwo Polski - to kolejny sukces młodych piłkarzy z Żegociny i 9 kolejne osiągnięcie nauczyciela - trenera Pana Wiesława Wolaka, który tytuł Wicemistrza  Polski wywalczył z uczniami PSP w Żegocinie już po raz drugi. Pierwszy - w XVIII Finale Krajowym Finale Halowej Piłki Nożnej Wiejskich Szkół Podstawowych w Elblągu, w listopadzie 2010 roku.
   
Skład drużyny Wicemistrzów Polski: Łękawa Konrad, Piotr Matras, Dawid Dziedzic, Damian Czapeczka, Kacper Bulanda, Mariusz Paruch, Piotr Dziedzic, Bartosz Kuska, Adrian Banaś, Paweł Matras, Maksymilian Stelmach. Opiekun - trener: Wiesław Wolak.

Drużyny na zbiórce.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie.

Drużyna z Żegociny na zbiórce.

Pokaz chearlederek.

Drużyna z Żor.

Pamiątkowe zdjęcie jednej z drużyn.

Drużyna PSP w Żegocinie.

Jedenz pojedynków finałowego turnieju.

Puchar zdobyty przez PSP w Żegocinie.

Dyplom za II miejsce.

Na finale ogólnopolskim "Halowa Polska - Futsal Junior" w Wysokiem Mazowieckiem - 06-07.04.2013 r.

RELACJA Z ELIMINACJI WOJEWÓDZKIEJ >>>

Foto udostępnione przez organizatorów.

[wstecz]