Budowa chodnika w Żegocinie.

WIOSENNE INWESTYCJE W GMINIE ŻEGOCINA - .05.2013

   Utrzymująca się wyjątkowo długo zimowa pogoda opóźniła nieco realizację zaplanowanych przez żegociński samorząd na ten rok inwestycji, ale wraz z nastaniem sprzyjających warunków ruszyły prace w kilkunastu miejscach na terenie gminy. Niektóre z tych inwestycji zostały rozpoczęte jeszcze w roku poprzednim. Tak jest z przebudową sieci wodociągowej w Bytomsku i Żegocinie oraz rozbudową sieci kanalizacyjnej w Łąkcie Górnej. Inwestycja o wartości ponad 2,2 mln złotych została rozpoczęta latem 2012 roku. Realizująca zadanie firma Transwiertel Sp. z o.o. ma zakończyć inwestycję do końca sierpnia 2013 roku.
   Trzy miliony złotych wyda żegocińśki samorząd na budowę stacji uzdatniania wody w Łąkcie Górnej, w przysiółku Podkosówka. Rozpoczętą w październiku 2012 roku inwestycję realizuje Konsorcjum Lider - Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego i Mieszkaniowego Drog-Bud i Instalbud s.c. z Łapanowa. Prace ziemne - jak widać na zdjęciach - są mocno zaawansowane. Oddanie nowego obiektu do użytku jest zaplanowane na kwiecień 2014 roku.
  Na terenie gminy realizowane sa też dwie inwestycje drogowe: budowa chodników przy drodze wojewódzkiej 965  w Łąkcie Górnej i Żegocinie oraz drodze gminnej w Rozdzielu. Pierwsze z tych zadań o wartości ponad 300 tysięcy złotych realizuje Firma Handlowo - Produkcyjno - Usługowa "Rotos" z Królówki;
   Natomiast
Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe LIMDROG Sp. z o.o. z Limanowej odbudowuje drogi gminne w Rozdzielu (Rozdziele - Doliny) i Żegocinie (Nadole - Dział oraz Potoki). To zadanie o wartości ponad 300 tysięcy złotych ma być zrealizowane do końca lipca 2013 roku.  
   Trwa budowa chodnika po prawej stronie drogi wojewódzkiej 965 na odcinku od Łąkty Górnej do Żegociny. To kontynuacja zadania rozpoczętego w roku minionym. Chodnik budowany jest także przy drodze gminnej w Rozdzielu Dolnym.

Budowa chodnika przy drodze gminnej w Rozdzielu Dolnym. Budowa chodnika przy drodze gminnej w Rozdzielu Dolnym.

Budowa chodnika przy drodze gminnej w Rozdzielu Dolnym.

Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej w Żegocinie. Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej w Żegocinie.

Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej w Żegocinie.

Modernizacja sieci wodociągowej w Żegocinie Modernizacja sieci wodociągowej w Łąkcie Górnej.

Modernizacja sieci wodociągowej w Żegocinie i Łąkcie Górnej.

Budowa stacji uzdatniania wody w Łąkcie Górnej. Budowa stacji uzdatniania wody w Łąkcie Górnej.
Budowa stacji uzdatniania wody w Łąkcie Górnej. Budowa stacji uzdatniania wody w Łąkcie Górnej.

Budowa stacji uzdatniania wody w Łąkcie Górnej.

[wstecz]