V. Limanowa Forrest.

V. Limanowa Forrest.

NASI REPREZENTANCI W "V. LIMANOWA FORREST" - 07.07.2013

   "Limanowa Forest" - to jedyny taki bieg górski w Polsce, który otwarty jest na wszystkich uczestników bez limitu wieku. Limit czasu 2 godziny wystarcza, żeby każdy chętny go ukończył. Najstarszy uczestnik miał do tej pory 85 lat, jest nim Pan Edward Mucha. Trasa 7-kilometrowego biegu na Miejską Górę (z Krzyżem Milenijnym) prowadzi po podłożu zróżnicowanym. Przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Do udziału w biegu zapisało się 427 osób z całej Polski i kilku zza granicy, a wśród nich dwaj przedstawiciele Gminy Żegocina: Andrzej Tyndel z Bytomska oraz Jerzy Adamczyk z Rozdziela.
    7 lipca 2013 roku w Limanowej odbyła się już piąta edycja tego biegu. W tym roku wystartowała rekordowa liczba chętnych, bo aż czterystu czternastu biegaczy. Wśród nich, z numerem 273, pobiegł mieszkaniec Bytomska - Andrzej Tyndel, a z numerem 3 Jerzy Adamczyk z Rozdziela. Ten pierwszy w klasyfikacji generalnej zajął 123 miejsce, pokonując trasę w czasie 35 minut i 21 sekund. Mieszkaniec Rozdziela na metę przybył jako 243 zawodnik, uzyskując czas 42 minuty 16 sekund.
    Trasa limanowskiego biegu górskiego uważana jest za jedną z najciekawszych krótkich ścieżek biegowych w Polsce. Profesjonalni zawodnicy twierdzą, że jest również jedną z trudniejszych, z powodu urozmaiconej nawierzchni oraz konieczności pokonania około trzystumetrowego wzniesienia. Najszybsi biegacze pokonują ten dystans w czasie 25 minut. Tegoroczny zwycięzca biegu - Piotr Łoboziński z Bielska Podlaskiego uzyskał czas: 24 min 08 sek. Bieg ukończyło 390 osób, a ostatni sklasyfikowany na mecie zawodnik uzyskał czas 1 godz. 38 minut, 39 sekund.
    „Limanowa Forrest” jest imprezą odbywającą się w przyjacielskiej atmosferze. W biegu na Górę Miejską często biorą udział całe rodziny z dziećmi, a nawet z psami ! Celem wydarzenia jest przede wszystkim dobra zabawa jego uczestników, oraz widzów kibicujących biegaczom na całej trasie. Dla wielu z nich ważniejszy od uzyskanego czasu, jest sam udział w biegu i dotarcie do mety.
   W tym roku, w ramach V edycji „Limanowa Forrest” zorganizowane zostały również „IV Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu górskim”. „Mundurowi” reprezentowani byli między innymi przez biegaczy z Policji, Straży Miejskiej, Biura Ochrony Rządu oraz Straży Pożarnej. Z numerem 2 wystartował generał dywizji WP Roman Polko (zajął 186 miejsce), propagujący w środowisku wojskowym udział w konkursach biegowych. W tej grupie wygrał Jacek Michalec z Żywca (czas 25,58 - szósty w klasyfikacji generalnej).
   Wszyscy uczestnicy otrzymali jubileuszowy medal. Zgodnie z tradycją, zachowali również swoje numery startowe. Zwycięzcy, prócz nagród finansowych, otrzymali dyplomy, puchary i gratulacje, między innymi od Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy.
   Brawa dla naszych reprezentantów. Mamy jednak nadzieję, że w kolejnych latach Miejską Górkę zdobędzie więcej reprezentantów naszej gminy. Zachęcamy do udziału w tym, coraz bardziej popularnym biegu.

V. Limanowa Forrest. Andrzej Tyndel w V. Limanowa Forrest.

V. Limanowa Forrest - 07.07.2013 r.

Materiał nadesłany: Joanna Pastuszak

[wstecz]