XXIV Przegląd Piosenki Religijnej o „Statuetkę Św. Szymona z Lipnicy” - 21.07.2013.

Jury Przeglądu.

KATARZYNA SZPILKA ZE "STATUETKĄ ŚW. SZYMONA Z LIPNICY" - 21.07.2013

    21 lipca 2013 roku na placu przed kościołem parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej zorganizowany został XXIV Przegląd Piosenki Religijnej o „Statuetkę św. Szymona z Lipnicy”. Tym razem do udziału w cieszącym się dużą popularnością muzycznym przedsięwzięciu zgłosiło się 11 solistów, duet oraz dwa zespoły. Wśród uczestników tego konkursu była gimnazjalistka z Żegociny Katarzyna Szpilka.
   Każdy wykonawca wykonywał na scenie dwa utwory o tematyce religijnej. Występy oceniała komisja artystyczna w składzie: Marcin Grandys – muzyk, jednocześnie przewodniczący komisji, s. Joanna Szcześniak - siostra urszulanka oraz Kinga Kozioł-Matlęga - instruktor z Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej.
   Po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiono przyznać miejsce w czterech kategoriach: soliści - szkoła podstawowa, soliści - gimnazjum, soliści - dorośli, zespoły.
   Kolejny bardzo duży sukces wokalny odniosła Katarzyna Szpilka, która w grupie gimnazjalnej zajęła I miejsce, wyprzedzając Agnieszkę Kruczek z Rytra i Anitę Korba z Cichawki. Nasza reprezentatnka powtórzyła więc sukces z roku poprzedniego, kiedy także zajęła w tym Przeglądzie I miejsce.
  
Organizatorami tego muzycznego przedsięwzięcia byli: Gminny Dom Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej. Gościem specjalnym Przeglądu był  zespół New Life’m, a patronat medialny sprawowało Radio RDN Małopolska.

Katarzyna Szpilka. XXIV Przegląd Piosenki Religijnej o „Statuetkę Św. Szymona z Lipnicy” - 21.07.2013.
Zespół New Life’m XXIV Przegląd Piosenki Religijnej o „Statuetkę Św. Szymona z Lipnicy” - 21.07.2013.
Nagroda dla Katarzyny Szpilki. Uczestnicy Przeglądu.

XXIV Przegląd Piosenki Religijnej o „Statuetkę Św. Szymona z Lipnicy” - 21.07.2013.

Źródło: www.kulturalipnica.pl. Foto:GDK oraz ks. Antoni Piś

[wstecz]