"720. Urodziny Żegociny" - 18.08.2013 r.

720. URODZINY ŻEGOCINY - 15-18.08.2013

  "Urodziny Żegociny" organizowane są od 1993 roku. Na drugą część "720. Urodzin Żegociny" (pierwsza była 30 czerwca), zorganizowaną w dniach 15-18.08.2013 roku Wójt Gminy Żegocina oraz CKSiT przygotowali kilka propozycji sportowo-rekreacyjnych oraz koncert plenerowy na estradzie zlokalizowanej tradycyjnie na Placu GS w Żegocinie, który poprowadził w roli spikera Tomasz Cudejko. Najpierw zaprosił przed estradę dzieci, dla których bardzo bogatą ofertę przygotował zespół teatrzyku "Cinema". Swój program rozpoczął przedstawieniem lalkowego "Kopciuszka", a potem zorganizował różnorodne zabawy i konkursy nie tylko dla dzieci, ale także dla dzieci i rodziców. Najmłodsi malowali, tańczyli, odpowiadali na pytania wylosowane z magicznego koszyczka, a konkurs hula - hop chyba nawet zaskoczył prowadzące go panie, bo dzieciaki z Żegociny bez problemu i długo kręciły obręczami i aby wyłonić zwycięzcę trzeba było zrobić dogrywkę.
   Potem przybyłą publiczność powitał główny organizator imprezy - Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, który życzył udanej zabawy i dobrego wypoczynku. Pogoda była znakomita, przez cały czas było ciepło, początkowo nawet gorąco. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pod namiotem, na specjalnym stoisku promocyjnym prowadzonym przez CKSiT swoje wyroby artystyczne prezentowały działające w Żegocinie kluby, w tym Żegociński Klub Seniora i Ośrodek "Szlachetne Dłonie"; tu można było podziwiać obrazy Teresy Mrugacz z Bytomska i zabawki z drewna Firmy "Jasio" z Łąkty Górnej.
    Nie zawiedli się ci, którzy w całości wysłuchali koncertu Strażackiej Orkiestry Dętej z Leszczyny, grającej pod kierownictwem kapelmistrza Włodzimierza Pietrasa. Żwawe melodie marszowe, utwory utrzymane w rytmach latynoamerykańskich, orkiestrowe wersje przebojów światowych, zostały nagrodzone dużymi brawami.
    Przed występem kolejnego zespołu organizatorzy zawodów sportowych, rozegranych jako imprezy towarzyszące "720. Urodzinom Żegociny" wręczyli puchary zdobywcom czołowych miejsc w zawodach pływackich i rowerowych.
    Chwilę potem rozpoczął się półtoragodzinny koncert śląskiego zespołu "Kamraty", dobrze znanego widzom telewizji TVS i "Trwam". W Żegocinie zespół wystąpił w pięcioosobowym składzie: Ryszard Piszczelok, Marek Pieczka, Agnieszka Jabłonka, Agnieszka Sus, Anna Nocoń. Śląska grupa przywitała się z publicznością refleksyjną piosenką pt. "Chłop po 40-tce", a zakończyła bisem śpiewając swój kolejny szlagier - piosenkę "Spacer po górach". Koncert poprowadził założyciel i jednocześnie lider zespołu - Ryszard Piszczelok, przeplatając prezentowane piosenki śląskimi dowcipami.
   Po koncercie grupy "Kamraty" na tle gwiaździstego nieba nad Żegocina rozbłysły światła sztucznych ogni. Dziesięciominutowa barwna prezentacja na tle delikatnej muzyki mogła się podobać.
   Po przerwie spowodowanej instalowaniem się zespołu "Metrum" znów rozbrzmiała muzyka, tym razem grana na żywo. Skoczne rytmy szybko poderwały ludzi do tańca. Długo w noc przy muzyce tego zespołu oraz DJ Zbyszka na Placu GS w Żegocinie bawiło się kilkaset osób.

"720. Urodziny Żegociny" - 18.08.2013 r.

"720. Urodziny Żegociny" - 18.08.2013 r.

"720. Urodziny Żegociny" - 18.08.2013 r.

"720. Urodziny Żegociny" - 18.08.2013 r.

"720. Urodziny Żegociny" - 18.08.2013 r.

ZAPROSZENIE >>>

FOTOGALERIA >>>

ZAWODY PŁYWACKIE >>>

ZAWODY ROWEROWE >>>

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]

[urodziny-kronika]