II Festiwal Rosołu w Tomaszkowicach.

ELIMINACJE GMINNE DO III. FESTIWALU ROSOŁU - 29.08.2013

    CKSiT w Żegocinie po raz pierwszy zorganizowało eliminacje gminne do "Festiwalu Rosołu". Konkurs miał się odbyć 29.08.2013 r. (czwartek). Niestety liczba chętnych do udziału była tak znikoma, że konkursu nie przeprowadzono. W tej sytuacji gminę Żegocina na imprezie będa reprezentować ci, co się zgłosili: KGW Gminy Żegocina (Janina Świder, Maria Gajewska, Maria Staszel) w grupie "Amatorzy" oraz F.H.U. "GRA-ZO" - Zofia Grabska w grupie "Profesjonaliści".

      Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie przyjmuje zapisy do I etapu konkursu w kategorii ,,Rosół Polski” (eliminacje gminne do "III. Festiwalu Rosołu", organizowanego przez LGD "Dolina Raby"). Uczestnikami konkursu w kategorii "Amatorzy” mogą być: koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, nieformalne grupy społeczne, osoby fizyczne. Drużyny uczestniczące w konkursie zobowiązane są do zakupu produktów niezbędnych do przygotowania potrawy we własnym zakresie. Przy ocenie potrawy "Rosół Polski” Jury kierować się będzie następującymi kryteriami: smak, zapach, barwa, przejrzystość, dodatek (wkładka), podanie (ogólne wrażenie), własne uznanie członka Jury.
    Zgłoszenia do I etapu konkursu przyjmowane będą do dnia 27.08.2013 r. (wtorek) do godz. 15.00. Konkurs eliminacyjny na poziomie gminnym odbędzie się 29.08.2013 r. (czwartek) o godz. 14.00 w Sali CKSiT w Żegocie. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Gminę Żegocina na III Festiwalu Rosołu 15.09.2013 r. na Placu GS w Żegocinie.
    Szczegółowych informacji udziela CKSiT w Żegocinie - tel. 146132035.

II Festiwal Rosołu w Tomaszkowicach.

II Festiwal Rosołu w Tomaszkowicach.

II Festiwal Rosołu w Tomaszkowicach.

ZAPROSZENIE NA "III. FESTIWAL ROSOŁU" >>>

[wstecz]