Nagrodzeni w VI. Bienale Pasteli w Nowym Sączu.

ARTYSTYCZNE SUKCESY KATARZYNY KOGUTOWICZ - 06.09.2013

   Katarzyna Kogutowicz - malarka z Łąkty Górnej - odniosła już wiele sukcesów artystycznych, o których mieliśmy przyjemność pisać na naszych łamach. Krótko przypomnijmy, że nasza rodaczka, pracująca zawodowo w Zespole Szkół w Żegocinie na stanowisku pedagoga szkolnego oraz nauczycielki plastyki i wiedzy o kulturze w 2000 r. ukończyła studia na Wydziale Artystycznym WSP im. Jana Długosza w Częstochowie ( malarstwo w pracowni Jolanty Winiszewskiej, rysunek w pracowni Włodzimierza Kuleja).
    Dwa ostatnie lata to pasmo jej sukcesów artystycznych. W 2012 roku, w VII. Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli.za obraz pt. "Filiżanka kawy" zdobyła nagrodę Prezesa ZNP Oddział w Tarnowie. W tym samym roku, za pejzaż "Dobczyce" uzyskała I nagrodę w konkursie malarskim "Sercem i pędzlem", zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Myślenicach uzyskując także oprócz nagrody głównej, dodatkową, którą była indywidualna wystawa prac w salach "Domu Greckiego".
   Ale największy - jak do tej pory - sukces artystyczny łąkiecka artystka odniosła na początku września 2013 roku, gdy rozstrzygnięty został konkurs dla pastelistów, zorganizowany w ramach VI. Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu. 
    Ogłoszenie wyników odbyło się 6 września 2013 roku podczas pokonkursowego wernisażu, zorganizowanego w Galerii Sztuki Współczesnej Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół". Ekspozycja liczy 264 prace 233 artystów plastyków z 29 państw. Jurorzy wybrali je spośród 1123 obrazów nadesłanych na tegoroczne Biennale Pasteli.
    Międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Stanisława Tabisza, artysty malarza, Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Prezesa Krakowskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków Grand Prix przyznało Mihai Ciplea z Rumunii. I. nagrodę odebrała natomiast Sylvie Overheul z Holandii. Katarzyna Kogutowicz, za obraz pt. "Niepokój” (pastel suchy - 70x100 cm) od Salonu Antyków "Kolekcjoner" w Nowym Sączu otrzymała prestiżową Nagrodę im. Marii Ritter.
    Cieszymy się z tego sukcesu i serdecznie gratulujemy nasze Artystce, życząc równocześnie kolejnych sukcesów.

Uroczystośc wręczenia nagród w VI. Biennale Pasteli w Nowym Sączu. Uroczystośc wręczenia nagród w VI. Biennale Pasteli w Nowym Sączu.
Katarzyna Kogutowicz odbiera nagrodę. Uroczystośc wręczenia nagród w VI. Biennale Pasteli w Nowym Sączu.
"Niepokój" - nagrodzony obraz K. Kogutowicz. Uroczystośc wręczenia nagród w VI. Biennale Pasteli w Nowym Sączu.

Uroczystośc wręczenia nagród w VI. Biennale Pasteli w Nowym Sączu - 06.09.2013 r.

Źródło: www.nowysacz.naszemiasto.pl, www.biennalepasteli.pl, www.kogutowicz.ponad.eu  

[wstecz]