Plakat "Zwierzęta to nie przedmioty".

Ewa Zapała i jej biały terrier.

WIDOWISKO Z PSEM W ROLI GŁÓWNEJ - PSP W BYTOMSKU - 07.10.2013

     Dnia 7 października 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Bytomsku, odbyło się spotkanie z Panią Ewą Zapała - aktorką Teatru Baśni i Bajki "Ezis" z Tarnowa. Przebiegało pod hasłem "Zwierzęta to nie przedmioty".
    Głównym bohaterem tego spotkania - widowiska była suczka rasy westhighland white terrier (w Polsce są jedynie 4 psy tej rasy). Mały, pełen wigoru, aktywny, obdarzony pewną dozą miłości własnej, prosty w kontaktach, trochę szelmowski, żwawy, wesoły, odważny, samowolny, ale serdeczny - tak fachowcy określają charakter tego psa, który zauroczył także uczniów z Bytomska.
   Celem spotkania było kształtowanie wśród dzieci szacunku do wszystkich form życia. Poruszany był problem bezpiecznych kontaktów dzieci ze zwierzętami. Aktorka przypomniała również dzieciom numery alarmowe, pokazywała jak przełamać strach przed zwierzętami, jak bezpiecznie się z nimi obchodzić oraz opowiedziała o pracy swojego psa w hospicjum dla dzieci.
    Dzieci z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyły w widowisku, a największe wrażenie zrobił na nich właśnie piesek.

Spotkanie z aktorką i jej psem - PSP w Bytomsku - 07.10.2013 r. Spotkanie z aktorką i jej psem - PSP w Bytomsku - 07.10.2013 r.

Spotkanie z aktorką i jej psem - PSP w Bytomsku - 07.10.2013 r.

Materiał nadesłany.

[wstecz]