Cmentarz Parafialny w Żegocinie.

DNI PAMIĘCI O ZMARŁYCH - 01-02.11.2013

   W Kościele Katolickim 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Niekiedy uroczystość ta błędnie utożsamiana jest z Dniem Zadusznym, przypadającym 2 listopada. Tymczasem Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dwa różne święta. Pierwsze obchodzone 1 listopada, to uroczystość tych, którzy - jak wyjaśniają teolodzy - są zbawieni i cieszą się życiem wiecznym. Drugie jest dniem modlitw za ludzi zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują na ostateczne spotkanie z Bogiem.

Z OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH W ŻEGOCINIE

01.11.2013. - piątek - Uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem kanonizowanych, błogosławionych i nieznanych Świętych. Postarajmy się o głębszą refleksję nad własnym życiem, nad życiem pozagrobowym - nie zapomnijmy, „że czas ucieka a wieczność czeka".
We Wszystkich Św. w naszym kościele Msze św. przed południem o 7.00, o 8.30 i o 11.00 . Po południu o 14.00 na cmentarzu w kaplicy - Msza św. z kazaniem i procesja z modlitwami za zmarłych /o ile będzie odpowiednia pogoda/. Gdy nie będzie warunków na cmentarzu - Msza św. w kościele o 14.00. Jak co roku na cmentarzu będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne.

02.11.2013. - Sobota - Dzień Zaduszny. Każdy kapłan odprawia 3 Msze św. /jedną za Ojca św. drugą za wszystkich zmarłych a trzecią w dowolnej intencji/. Msze św. będą w naszym kościele: o 7.00, 8.30 i o 16.00. Po wieczorowej Mszy św. procesja na cmentarz.
Czytanie wypominek i modlitwy za zmarłych pół godziny przed tymi Mszami. Zachęcamy do udziału w tych modlitwach i zyskiwania odpustu zupełnego za duszami zmarłych. Duszom w czyśćcu starajmy się przychodzić również z pomocą poprzez ofiarę Mszy św.
modlitwę, wypominki i uczynki miłosierdzia.

1 XI od południa i przez cały Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za duszami w czyśćcu. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii św. i odmówienie: Ojcze nasz... Wierzę w Boga Ojca... oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencji Ojca Św.
Również w dniach od 1-go do 8 listopada każdy kto nawiedzi cmentarz i wypełni wymagane warunki może uzyskać taki odpust. Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie i za jedną duszę. Bardzo zachęcamy, aby w tych dniach odwiedzać cmentarz i modlić się za dusze oczekujące naszej pomocy.

Cmentarz parafialny w dniu 29.10.2013 r. Cmentarz parafialny w dniu 29.10.2013 r.

Cmentarz parafialny w dniu 29.10.2013 r.

   W tym roku uroczystości Wszystkich Świętych i Dznia Zadusznego przebiegły zgodnie z planem. Była bardzo dobra, ciepła pogoda (tylko 2 listopada wiał nieco większy wiatr), co sprzyjało długiemu przebywaniu na pięknie się jawiącym barwami kwiatów i światłami zniczy cmentarzu oraz spokojnej modlitwie w intencji Zmarłych.

Cmentarz parafialny w Żegocinie wieczorem  dniu 1 listopada 2013 r. Cmentarz parafialny w Żegocinie wieczorem  dniu 1 listopada 2013 r.
Cmentarz parafialny w Żegocinie wieczorem  dniu 1 listopada 2013 r. Cmentarz parafialny w Żegocinie wieczorem  dniu 1 listopada 2013 r.
Cmentarz parafialny w Żegocinie wieczorem  dniu 1 listopada 2013 r. Cmentarz parafialny w Żegocinie wieczorem  dniu 1 listopada 2013 r.

Cmentarz parafialny w Żegocinie wieczorem   dniu 1 listopada 2013 r.

Foto: DK

[wstecz]