IV.Gminny Turniej Rekreacyjny MDP - Żegocina - 07.12.2013 r.

IV. GMINNY TURNIEJ REKREACYJNY MDP - 07.12.2013

   Już po raz czwarty Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP w Bytomsku, Łąkcie Górnej, Rozdzielu i Żegocinie wzięły udział w Gminnym Turnieju Rekreacyjnym MDP. Rywalizowały w dniu 7 grudnia 2013 roku w sali gimnastycznej PSP w Żegocinie o Puchary Prezesa Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP RP w Żegocinie Leopolda Grabowskiego oraz nagrody, ufundowane przez realizatorów projektu, dofinansowanego z Funduszu Prewencyjnego PZU.
   Przed rozpoczęciem rywalizacji, podczas zbiórki drużyn, odbyło się powitanie, przedstawienie celów imprezy, przedstawienie sędziów i zasad rywalizacji, a następnie losowanie numerów startowych. Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła reprezentacja MDP OSP w Rozdzielu, którą prowadzą społecznie: Anna Kądziela i Robert Jędrzejek. Numer startowy 2 wylosowała drużyna reprezentująca MDP OSP Żegocina (wsparta tym razem przez koleżanki i kolegów z Bytomska), a prowadzona przez Ewelinę Mrugała i Jana Mroza. Z numerem startowym 3 wystartowała drużyna MDP OSP Łąkta Górna, prowadzona przez Tadeusza Starego. Jako ostatni na torze przeszkód zameldowali się młodzi strażacy z MDO OSP w Bytomsku, podopieczni Katarzyny Kaszuba.
    Turniej rozegrano w dwóch częściach. Pierwszą była strażacka sztafeta z przeszkodami, drugą turniej sprawnościowy, składający się z pięciu konkurencji. O końcowej klasyfikacji miała decydować ilość punktów zdobytych łącznie w obu turniejach.
Zgodnie ze strażackim ceremoniałem imprezę rozpoczęły: zbiórka drużyn i meldunki złożone dowódcy zawodów - Komendantowi Gminnemu ZOSP RP w Żegocinie Januszowi Stańdo oraz przedstawienie zaproszonych gości, organizatorów i powitanie uczestników rywalizacji.
    Jako pierwsza przystąpiła do rywalizacji na strażackim torze przeszkód drużyna wystawiona przez OSP w Rozdzielu. Bezbłędnie pokonała tor uzyskując czas 62 sekundy. Młoda drużyna z OSP Żegocina pobiegła jako druga, ale czas uzyskała gorszy - 89 sekund i 6 punktów karnych. Główny kandydat do zwycięstwa - reprezentacja MDO OSP Łąkta Górna uzyskała czas 55sekund, bez punktów karnych. Ostatnia z drużyn - MDP OSP Bytomsko pokonała tor w czasie 64 sekund przy 2 punktach karnych. Kolejność w tej konkurencji była więc następująca: 1. MDP OSP Łąkta Górna (3 punkty do klasyfikacji generalnej), 2. MDP OSP Rozdziele (2 pkt.), 3. MDP OSP Bytomsko (1 pkt.), 4. MDP OSP Żegocina (0 pkt.).
    Po krótkiej przerwie drużyny przystąpiły do drugiej części turnieju, tym razem dofinansowanego z Funduszu Prewencyjnego PZU. Organizatorzy - opiekunowie drużyn, przygotowali dla swoich podopiecznych pięć bardzo urozmaiconych konkurencji, w których młodzież musiała wykazać się pomysłowością, zgraniem, sprytem, umiejętnością współpracy. Kilka konkurencji - to rywalizacja oparta na zabawach młodzieżowych drużyn z Niemiec, podpatrzonych tam podczas wizyt opiekunów w zaprzyjaźnionym z Gminą Żegocina i Bochnią Saarlouis. Tu rywalizacja była bardzo zacięta, a każda drużyna mogła mieć satysfakcję, bo wygrała w którejś z konkurencji.
Podczas przerwy, niezbędnej dla wypisania dyplomów, drużyny MDP Rozdziele i MDP Łąkta Górna zagrały towarzyski mecz halowej piłki nożnej. Niebawem dowódca zawodów - Komendant Gminny ZOSP RP w Żegocinie Janusz Stańdo zarządził zbiórkę końcową podczas której sędzia zawodów - Tomasz Anielski ogłosił wyniku obu połączonych turniejów. Okazało się, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a o pierwszym miejscu drużyny z OSP w Łąkcie Górnej zdecydował zapis regulaminowy, stanowiący, że przy równej ilości punktów o zwycięstwie decyduje lepszy wynik uzyskany w najbardziej strażackiej konkurencji tj. w strażackim torze przeszkód. Zwycięska ekipa podopiecznych Tadeusza Starego zdobyła piękny puchar i prawo do reprezentowania Gminy Żegocina na turnieju powiatowym, w tym roku organizowanym w gminie Nowy Wiśnicz na początku lutego 2014 roku. Drugie miejsce i nieco mniejszy puchar zostały wręczone drużynie MDP OSP Rozdziele. Najmniejszy z pucharów otrzymała MDP OSP Bytomsko, która zajęła III miejsce. Różnego rodzaju nagrody uzyskali wszyscy uczestnicy sportowo - strażackiej rywalizacji. Na szyi każdego zawodnika powieszone zostały piękne medale. Nagrodę dodatkową - czek na zakup 10 kompletów dresów sportowych, ufundowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie wręczył MDP OSP w Rozdzielu Prezes Zarządu Stowarzyszenia Jan Marcinek. Organizatorzy ufundowali również dyplomy z podziękowaniami dla osób pomagających przy organizacji i imprezy i sponsorów. Otrzymali je: Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, Prezes Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP RP w Żegocinie - Leopold Grabowski, Jan Marcinek, Tadeusz Olszewski, Janusz Stańdo oraz Anna Rogala - Dyrektor PSP w Żegocinie.
    Krótkie przemówienia Prezesa Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP RP w Żegocinie Leopolda Grabowskiego i Wójta Jerzego Błoniarza, zawierające gratulacje, podziękowania, życzenia powodzenia w turnieju powiatowym oraz zachętę dla młodzieży do pracy w strażach pożarnych zakończyły tę udaną imprezę, przygotowana wielkim nakładem pracy społecznej opiekunów drużyn i członków gminnych władz strażackich.

CEREMONIA OTWARCIA

Ceremonia otwarcia Turnieju.

Ceremonia otwarcia Turnieju.

SZTAFETA POŻARNICZA Z PRZESZKODAMI

Sztafeta z przeszkodami.

Sztafeta z przeszkodami.

TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY

Turniej sprawnościowy.

Turniej sprawnościowy.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 I. miejsce - MDP OSP Łąkta Górna

 II. miejsce - MDP OSP Rozdziele - 5 pkt. ( 2 + 3)

I. miejsce - MDP OSP Łąkta Górna - 5  pkt (3 + 2) II. miejsce - MDP OSP Rozdziele - 5 pkt. ( 2 + 3)

III. miejsce - MDP OSP Bytomsko - 3 pkt. (1 + 2)

IV. miejsce - MDP OSP Żegocina - 1 pkt. ( 0 + 1)

III. miejsce - MDP OSP Bytomsko - 3 pkt. (1 + 2) IV. miejsce - MDP OSP Żegocina - 1 pkt. ( 0 + 1)

RELACJA WIDEO >>>

FOTOGALERIA >>>

[wstecz]