WIGILIA I BOŻE NARODZENIE A. D. 2013

Świąteczny wystrój ołtarza kościoła w Żegocinie.

  We wtorek 24 grudnia 2014 roku - Wigilia. Msza sw. koncelebrowana o godz.8.00. Po tej Mszy św. - tak jak w latach ubiegłych zabierzemy do domów Betlejemskie Światło, które winno się świecić również przy wigilijnym stole - proszę zabrać znicze.
    Wieczorem w swoich domach przy kolacji wigilijnej zachowajmy wszystkie dotychczasowe chrześcijańskie i polskie tradycje. Niech ten wieczór wigilijny w każdym domu będzie wypełniony miłością, dobrocią i religijną atmosferą. Zadbajmy, by wszyscy zasiadający do Wigilii nie tylko połamali się opłatkiem, odmówili wspólną modlitwę, wysłuchali Ewangelii o Bożym Narodzeniu i śpiewali piękne kolędy, ale przede wszystkim, by czystym sercem po dobrej spowiedzi adwentowej jak najgłębiej przeżyli Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Zatroszczmy się by w każdej rodzinie był chrześcijański klimat.
    Zarówno przy wieczerzy jak i później wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych, aby w zupełnej trzeźwości brać udział w Pasterce.

    Pasterka jak zwykle o północy. Święta Noc - jedyna w roku - powinna zgromadzić nas w kościele bardzo licznie. Uczestniczenie we Mszy św. o północy niech będzie wyrazem naszej wiary, nadziei i miłości wobec Bożej Dzieciny i tych wartości, które Jezus objawia światu przez 2000 już lat.
    Na Pasterce składka na specjalny Fundusz Obrony Życia. Wytworzył się zwyczaj, ze wszyscy, którzy są Pasterce uczestniczą również we Mszy św. w ciągu dnia i przyjmują Komunię św. po raz drugi.
    Z okazji Świąt zechciejmy zauważyć również biednych, smutnych, samotnych w naszej parafii i w dostępny dla nas sposób uczynić radosnymi dla nich te wyjątkowe dni.
   W środę 25 grudnia 2014 r. uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. 26. grudnia - II dzień Bożego Narodzenia. Na sumie poświęcenie owsa i rozesłanie kolędników misyjnych. Składka tradycyjnie na KUL i Uniwersytet Papieski w Krakowie i w Tarnowie.

Fragment ogłoszeń parafialnych w Żegocinie/

[archiwum.zegocina.pl]