XVIII Studniówka LO w Żegocinie - 25.01.2014 r.

OSIEMNASTA STUDNIÓWKA UCZNIÓW LO W ŻEGOCINIE - 25.01.2014

    Osiemnasta w historii żegocińskiego liceum ogólnokształcącego studniówka miała miejsce 25 stycznia 2014 roku w Restauracji "Sara" w Laskowej. Przed rozpoczęciem tradycyjnego balu jego uczestnicy wzięli udział w mszy świętej, odprawionej w żegocińskim kościele parafialnym przez księdza katechetę Antoniego Lelito w intencji pomyślnego zdania matury.
   Potem, około godziny 19.30, gdy wszyscy uczestnicy balu i zaproszeni goście byli już w lokalu, rozpoczęła się pierwsza, oficjalna część studniówki. Poprowadzili ją uczniowie: Izabela Nowak z klasy III Straży Granicznej oraz Dominik Dudek z klasy III A liceum. Po krótkim wstępie oddali głos zaproszonym gościom. Jako pierwsza przemawiała Pani Danuta Pączek - Dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie. - Dzisiejszy mroźny wieczór zgromadził nas na 18 balu studniówkowym, w 21 roku istnienia LO w Żegocinie. Dziś poloneza zatańczy 38 licealistów, w tym 16 l klasy Straży Granicznej. Tradycja każe organizować takie bale na 100 dni przed maturą. Mamy idealny termin, gdyż do rozpoczęcia egzaminu maturalnego 2014, czyli do 5 maja jest dokładnie 100 dni - poinformowała na wstępie, po czym powiedziała kilka zdań na temat perspektyw życiowych uczniów, a swoje wystąpienie zakończyła podziękowaniami dla wychowawczyń, nauczycieli i rodziców oraz życzeniami wspaniałej zabawy do samego rana.
    Słowa wskazówek na dalsze, dorosłe już życie oraz życzenia powodzenia na maturze, a wcześniej wspaniałej zabawy studniówkowej skierowali do maturzystów także pozostali mówcy: Wójt Jerzy Błoniarz, Ksiądz Katecheta Antoni Lelito, Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek i płk. Andrzej Ziobrowski. Do swoich uczniów zwrócili się także wychowawcy - panie: Teresa Stachoń i Stanisława Ziółkowska. Krótko przemówiła także Pani Małgorzata Krawczyk - Przewodnicząca Rady Rodziców.
Jako motto tegorocznego balu licealiści wybrali i umieścili na dużym banerze - fraszkę Jana Kochanowskiego "Na młodość": Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi me szaleli".
    Po powitaniach i przemówieniach licealiści i osoby im towarzyszące zatańczyli figurowego poloneza, którego wyćwiczyli pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego - Pana Wojciecha Wrony. Taneczny popis obserwowali z zainteresowaniem rodzice oraz zaproszeni goście, nagradzając popis zasłużonymi, dużymi brawami.
    Po przerwie na posiłek ruszono w tany. Do "profesorskiego walca" uczniowie i uczennice porosili swoich nauczycieli. Z minuty na minutę rozkręcała się zabawa. Maturzyści i ich goście bawili się w rytm urozmaiconej muzyki granej przez zespół "eRw Band" z Rajbrotu. Podczas przerw fotografowie wykonywali specjalne sesje fotograficzne.
   Nad ranem uczestnicy balu - zmęczeni, ale zadowoleni wychodzili z "Sary" udawali się do domów. Jeszcze przeżywali swój pierwszy poważny bal, ale pewnie była w poniedziałek, gdy przyjdą do szkoły, zacznie się odliczanie dni do matury. Będzie już ich nie sto, ale dziewięćdziesiąt osiem.

XVIII Studniówka LO w Żegocinie - 25.01.2014 r. XVIII Studniówka LO w Żegocinie - 25.01.2014 r.
XVIII Studniówka LO w Żegocinie - 25.01.2014 r. XVIII Studniówka LO w Żegocinie - 25.01.2014 r.

XVIII Studniówka LO w Żegocinie - 25.01.2014 r.

LINKI
100 ZDJĘĆ ZE STUDNIÓWKI - FOTOGALERIA >>> RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]