XXII Finał WOŚP - 12.01.2013 r.

22 FINAŁ WOŚP NA TERENIE ŻEGOCINY

   Kilka minut po godzinie 13 w dniu 12 stycznia 2014 roku Szef Żegocińskiego Sztabu Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy Przemysław Szewczyk ogłosił zmarzniętym wolontariuszom, kilku mieszkańcom wsi, strażackiej ekipie z OSP Żegocina, która przywiozła na Plac GS grochówkę oraz całemu światu, że oto oficjalnie rozpoczął drugi w historii żegociński finał WOŚP. Po hymnie WOŚP zagranym przez członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej CKSiT w Żegocinie poinformował, że pierwszy z zapowiadanych koncertów, ze względu na padający deszcze i śnieg, został przeniesiony na godzinę 14.00 do sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie. Przed udaniem się na koncert zgromadzone na placu osoby miały okazję zjeść bardzo dobrą grochówkę serwowaną przez strażaków z OSP w Żegocinie. Potem była że wydawana nadal, ale już przy CKSiT w Żegocinie.
   O godzinie 14 w sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie rozpoczęła się część koncertowa. Na sam początek dla wolontariuszy i nielicznych jeszcze widzów zagrała żegocińska grupa "Abadonend Construction". O godzinie 17.00 ponownie wybrzmiał hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zagrany przez młodych muzyków z Orkiestry Dętej CKSiT w Żegocinie i ruszyła koncertowo - aukcyjna część żegocińskiego finału. Z każdą chwilą do sali widowiskowej przybywało więcej widzów. Wielu z nich wzięło udział w licytacji przedmiotów i usług, ufundowanych przez WOŚP oraz sponsorów. Można było licytować m.in. ozdobną filiżankę, kalendarze, szalik klubowy "Beskidu" Żegocina, usługę fryzjerską, płyty, przelot rekreacyjny samolotem - awionetką, latarnię morską zbudowaną przez wolontariuszy stanowiącą element scenografii. Największe kwoty zebrano przy aukcji usługi imprezowej "Maxxymalnego Teamu", przelotu samolotem oraz koszulki WOŚP.
   Licytacje prowadzone przez wolontariuszkę - Izabelę Nowak oraz Przemysława Szewczyka, przeplatane były koncertami formacji muzycznych, grających bardzo urozmaiconą muzykę. Każdy mógł posłuchać czegoś w swoim guście. Wystąpiły kolejno grupy "Gold" (wcześniej nie anonsowana), "S.T.O.R.M" i limanowska "MIla", grająca muzykę folkową. Temu ostatniemu zespołowi udało się wreszcie poderwać młodą publiczność do tańca.
    Systematycznie rosła podawana na specjalnej tablicy suma zebranych do puszek pieniędzy. Panie z żegocińskiego oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego skrupulatnie liczyły pieniądze i pakowały je do specjalnych kopert, które następnie zaklejały, aby przekazać WOŚP. Pierwsza podana na tablicy kwota to 510 zł, ale kiedy pojawiła się liczba 4710, już było wiadomo, że druga, żegocińska edycja WOŚP, będzie rekordowa. W końcu okazało się, że zebrana kwota jest jeszcze większa, bo wynosi 5524 złote. Ten wynik zaskoczył nawet żegociński sztab, bo pośpiesznie, innym kolorem musiano domalować początkową "5".
    Zanim główny organizator żegocińskiego finału Przemysław Szewczyk zaprosił na ostatni punkt imprezy - Światełko do Nieba - przekazał ze sceny podziękowania dla licznych sponsorów, 30 wolontariuszy, strażaków, kucharki, akustyków, CKSiT oraz wszystkich, którzy wrzucili pieniądze do puszek.
   Skromne sztuczne ognie "Światełko do Nieba" zakończyły II. żegociński koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanej tu z inicjatywy młodzieży pod egidą CKSiT w Żegocinie. Jeśli zebrana kwota wydana potem na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej lub godną opiekę medyczną seniorów, pomoże uratować choć jedno życie lub ulżyć komuś w cierpieniach, to cel całej akcji zorganizowanej w Żegocinie, Polsce i poza jej granicami, zostanie zrealizowany. Zaś żegocińska młodzież, która pomimo wielu przeszkód i usłyszanych gorzkich słów, szybko o nich zapomni i znów - w latach następnych - "zagra" dla chorych i potrzebujących i grać będzie - jak to mówi się w WOŚP - do końca świata, a nawet dzień dłużej.

Inauguracja żegocińskiego finału XXII  WOŚP - 12.01.2014

Inauguracja żegocińskiego finału XXII  WOŚP - 12.01.2014

Inauguracja żegocińskiego finału XXII  WOŚP - 12.01.2014

 Inauguracja żegocińskiego finału XXII  WOŚP - 12.01.2014

Inauguracja żegocińskiego finału XXII  WOŚP - 12.01.2014

Koncert żegocińskiego zespołu "Abadonend Construction". Koncert żegocińskiego zespołu "Abadonend Construction".

Koncert żegocińskiego zespołu "Abadonend Construction".

Koncert zespołu "Gold". Koncert zespołu "Gold".

Koncert zespołu "Gold".

Pierwsza część koncertowej aukcji. Pierwsza część koncertowej aukcji.
Pierwsza część koncertowych aukcji. Pierwsza część koncertowych aukcji.

Pierwsza część koncertowych aukcji.

Zespół "S.T.O.R.M.". Zespół "S.T.O.R.M.".

Zespół "S.T.O.R.M.".

Ciąg dalszy aukcji. Ciąg dalszy aukcji.

Ciąg dalszy aukcji.

Entuzjastycznie przyjęty zespół folkowy "Mila". Entuzjastycznie przyjęty zespół folkowy "Mila".
Zespół folkowy "Mila" poderwał widzów do tańca. Zespół folkowy "Mila" poderwał widzów do tańca.

Zespół folkowy "Mila" poderwał widzów do tańca.

Panie z Filii KBS w Żegocinie podczas liczenia zebranych pieniędzy. Żegocińśki Sztab zebrał 5524 złote dla WOŚP.

Panie z Filii KBS w Żegocinie podczas liczenia zebranych pieniędzy.

Żegociński Sztab zebrał 5524 złote dla WOŚP.

RELACJA WIDEO

ZAPROSZENIE NA XXII FINAŁ >>> XVIII FINAŁ WOŚP W ŻEGOCINIE

[wstecz]