Grupa z Gwiazdą na scenie w Lipnicy Murowanej.

KOLEJNY SUKCES ROZDZIELSKICH KOLĘDNIKÓW - 12.01.2014

    W dniach 11-12 stycznia 2014 roku, już po raz trzydziesty drugi, grupy kolędnicze z 4 powiatów Województwa Małopolskiego (bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego) rywalizowały o statuetki "Lipnickiej Gwiazdy". Na scenie Lipnickiego Domu Kultury licznej publiczności zaprezentowało się 8 grup dziecięcych, 4 młodzieżowe oraz 11 dorosłych. Były wśród nich dwie grupy dziecięcych kolędników z Rozdziela, przygotowane do występów przez Panią Annę Zelek.
    Występy grup kolędniczych oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Maria Cetera - przewodnicząca, etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, Benedykt Kafel - etnograf z Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, Aleksander Smaga - muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu oraz dr hab. Stanisław Węglarz - etnolog z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 
   Obie rozdzielskie grupy zaprezentowały się znakomicie. Komisja Artystyczna postanowiła przyznać Nagrodę Główną - statuetkę "Lipnickiej Gwiazdy" Grupie Kolędniczej "Szczodroki" z Rozdziela, a 2 równorzędne I miejsca: Grupie Kolędniczej "Z Gwiazdą" z Rozdziela oraz Grupie Kolędniczej "Kolędnicy z Gwiazdą" z Nowego Wiśnicza.
   Obie rozdzielskie grupy a także Grupa Kolędnicza "Kolędnicy z Gwiazdą" z Nowego Wiśnicza. zostały zakwalifikowane do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "XVII Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu. 
   W kategorii młodzieżowej nie przyznano Nagrody Głównej, a I miejsce Komisja przyznała Grupie Kolędniczej "Herody" z Rzepiennika Suchego. W kategorii dorosłych grup kolędniczych Komisja postanowiła przyznać Nagrodę Główną - statuetkę "Lipnickiej Gwiazdy" Grupie Kolędniczej "Droby" z Rzepiennika Suchego.
    Organizatorami XXXII Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych o "Lipnicką Gwiazdę" byli: Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, zaś współorganizatorem Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej.
    Młodzi rozdzielscy kolędnicy spisali się więc rewelacyjnie. W Dziecięcej Grupie Kolędniczej "Szczodroki" z Rozdziela, która zdobyła "Lipnicką Gwiazdę" kolędowało czterech chłopców: Wojciech Orzeł - kl. I, Jakub Kmiecik - kl. IV, Arkadiusz Sławęta - kl. V i Marcin Szewczyk - kl. VI. Druga z rozdzielskich grup - Dziecięca Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" kolędowała w sześcioosobowym składzie: Krzysztof Augustyn - kl. IV, Jan Orzeł - kl. IV, Dawid Gogoc - kl. IV, Arkadiusz Ptaszek - kl. IV, Grzegorz Pławecki - kl. III, Jakub  Cichoń - kl.VI.
    Gratulujemy rozdzielskim grupom i ich Opiekunce i trzymamy teraz kciuki za powodzenie w "Pastuszkowym Kolędowaniu" w Podegrodziu.

Grupa Kolędnicza "Lipniczanie". Grupa Kolędnicza z Nowego Wiśnicza.

Grupa Kolędnicza "Lipniczanie".

Grupa Kolędnicza z Nowego Wiśnicza.

Grupa Kolędnicza z Rzepiennika Suchego. Grupa "Herody" z Gwoźdźca.

Grupa Kolędnicza z Rzepiennika Suchego.

Grupa "Herody" z Gwoźdźca.

Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Rozdziela. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Rozdziela.

Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Rozdziela.

Grupa Kolędnicza "Szczodoki" z Rozdziela Grupa Kolędnicza "Szczodoki" z Rozdziela
Grupa Kolędnicza "Szczodoki" z Rozdziela Grupa Kolędnicza "Szczodoki" z Rozdziela

Grupa Kolędnicza "Szczodoki" z Rozdziela - zdobywcy "Lipnickiej Gwiazdy".

[wstecz]