Próbny sprawdzian szóstoklasistów w PSP w Żegocinie - 09.01.2014 r.

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW Z OPERONEM - PSP W ŻEGOCINIE - 09.02.2014

     Sprawdzian szóstoklasisty z Operonem (nazwa wydawnictwa zajmującego się wydawaniem podręczników) - to próbny test z wiedzy ogólnej. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Motywem przewodnim tegorocznego sprawdzianu był teatr i aktorstwo. Należało też napisać opowiadanie o Calineczce i obliczyć pola figur geometrycznych. Obowiązkowy sprawdzian dla wszystkich uczniów klas szóstych co roku odbywa się w kwietniu. Przystąpienie do testu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.
    Sprawdzian szóstoklasisty nie ma żadnego wypływu na wybór gimnazjum, jeśli szóstoklasista chce kontynuować naukę w swoim rejonie. Jeśli uczeń składa papiery do gimnazjum, które jest poza jego rejonem zamieszkania lub jeśli chce się uczyć w renomowanym gimnazjum niepublicznym, wtedy dyrekcja szkoły może brać pod uwagę wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. Aby jak najlepiej przygotować się do sprawdzianu, który w tym roku szkolnym odbywał się będzie 1 kwietnia 2014 r. szóstoklasiści żegocińskiej podstawówki ( 23 uczniów) poddali się dzisiaj próbie z Operonem. O godz. 9.00 uczniowie w sali gimnastycznej szkoły rozpoczęli pisanie próbnego testu pod bacznym okiem komisji.
   Po wyjściu z sali szóstoklasiści powiedzieli, że problemem tkwił nie w trudności testu, ale w czasie, którego było za mało na wykonanie wszystkich poleceń. Stwierdzili, że w najbliższych miesiącach, jakie pozostały do 1 kwietnia, trzeba popracować nad tempem pracy, bo 60 minut to bardzo mało.

Próbny sprawdzian szóstoklasistów w PSP w Żegocinie - 09.01.2014 r. Próbny sprawdzian szóstoklasistów w PSP w Żegocinie - 09.01.2014 r.

Próbny sprawdzian szóstoklasistów w PSP w Żegocinie - 09.01.2014 r.

[wstecz]