Spotkanie osób niepełnosprawnych - Żegocina - 18.03.2014 r.

SPOTKANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - 18.03.2014

   W dniu 18. marca 2014 roku w budynku Urzędu Gminy Żegocina, z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odbyło się spotkanie dla osób borykających się z problemem niepełnosprawności swojej jak również najbliższych.
   Spotkanie tak jak informowaliśmy wcześniej poprowadzili przedstawiciele PCPR w Bochni tj. specjaliści w powyższej problematyce: Pani Dorota Stachowicz oraz Pani Bożena Pławecka. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Gminy Żegocina, uczestnicy ŚDS w Żegocinie wraz z opiekunem oraz pracownicy GOPS Żegocina.
   Przybyłych gości powitali: Wójt Gminy Żegocina - Pan Jerzy Błoniarz oraz Kierownik GOPS Żegocina - Pani Bożena Orzeł. Po przywitaniu głos zabrały przedstawicielki PCPR, które krok po kroku omówiły dostępne formy wsparcia dla powyższej grupy odbiorców. Szczegółowo został przedstawiony program "Aktywny Samorząd" oraz realizowany od 2008 roku projekt systemowy "Wzmacnianie integracji społecznej w powiecie bocheńskim".
    Przedstawiono nazwy oraz adresy instytucji na terenie powiatu gdzie mogą uzyskać pomoc osoby niepełnosprawne. W trakcie spotkania podkreślano, iż z takiej pomocy mogą korzystać osoby od najmłodszych lat dzieciństwa, podano tutaj przykład "sale doświadczeń świata" prowadzoną w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bochni.
   Do dyspozycji uczestników pozostawiono broszury informacyjne, wzory wniosków celem ubiegania się o poszczególne dofinansowania itp. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem. Był również czas na pytania i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące uczestników spotkania wątpliwości.

Spotkanie osób niepełnosprawnych - Żegocina - 18.03.2014 r. Spotkanie osób niepełnosprawnych - Żegocina - 18.03.2014 r.

Spotkanie osób niepełnosprawnych - Żegocina - 18.03.2014 r.

Materiał nadesłany: Katarzyna Łyszczarz

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE >>>

[wstecz]