ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE - ŻEGOCINA - 04.04.2014

   Centrum Medyczne Maszachaba z siedzibą w Krakowie istnieje na rynku usług medycznych od 2004 roku. Realizuje programy profilaktyczne w zakresie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz jednostkami samorządowymi. Wśród realizowanych zadań jest Populacyjny Program Profilaktyki Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W ramach programu wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne.
    Warunki uczestnictwa w programie: panie w wieku 50-69 lat, panie, które nie wykonywały badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
panie u których wcześniej nie rozpoznano raka piersi. Badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania.
   Teraz z bezpłatnych badań profilaktycznych mogą skorzystać mieszkanki Gminy Żegocina. - Jeśli ukończyłaś 50 lat życia - zgłoś się na badanie. Nie zwlekaj  ! Badanie nie boli, trwa około 15 minut i wykonywane jest w systemie cyfrowym - apelują organizatorzy przyjazdu Mammobusa do Żegociny.

Bezpłatne badania mammograficzne.
Bezpłatne badania mammograficzne.

Bezpłatne badania mammograficzne.
Bezpłatne badania mammograficzne.

    Badanie mammograficzne pozwala wykryć raka piersi - najczęstszy i najgroźniejszy nowotwór występujący u kobiet. Jest na pierwszym miejscu zachorowań na nowotwory wśród Polek - jest także najczęstszą przyczyną zgonów. Rokowanie w raku piersi zależy od stopnia zaawansowania. Rak piersi objawia się po latach utajonego wzrostu, a rokowanie zależy od stopnia zaawansowania. Rak wykryty we wczesnym okresie wzrostu (poniżej 10 mm) najczęściej nie daje przerzutów do okolicznych węzłów chłonnych i rokuje wieloletnie przeżycie, a nawet wyleczenie w około 90% przypadków. Tylko badanie mammograficzne jest w stanie wykryć tak małą zmianę. Dlatego, im wcześniej pacjentka zgłosi się na badanie tym jej szansa na wyleczenie jest większa.

[wstecz]