Laureaci Konkusru.

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WOKALNYM - BRZESKO - 11.05.2014

      11 maja 2014 roku w Brzesku odbył się Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Zygmunta Noskowskiego dla dzieci i młodzieży. Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Grzegorz Wawryka. Organizatorami konkursu byli: Urząd Miejski w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Człowiek Człowiekowi" - Szkoła Wokalna w Zabierzowie i Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku. Powołana przez organizatorów Komisja w składzie: Przewodnicząca - dr hab. Maria Seremet-Dziewięcka, prof. Agata Kobierska, mgr Monika Kucińska przesłuchała 52 uczestników.
   Miło nam poinformować, że wśród laureatów tego konkursu znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Żegocinie - Katarzyna Szpilka, która za
śpiewała "Śnieżycę'' Z. Noskowskiego (1846 - 1909) i arię "Voi che sapete'' z opery ,,Wesele Figara''.
   Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach. W grupie drugiej (dzieci do lat 15) Katarzyna Szpilka zajęła II miejsce ustępując jednie Julii Balon (Szkoła Wokalna w Zabierzowie), nagrodzonej także za najlepsze wykonanie pieśńi Z. Noskowskiego.

   Po zakończeniu zmagań konkursowych i rozdaniu nagród w Sali Widowiskowej RCKB odbył się wspaniały koncert laureatów, a gościnnie wystąpiły: Wiktoria Zawistowska - mezzosopran oraz Monika Kucińska - sopran, akompaniowała im Izabela Szymańska-Skrukwa.
   Tym sukcesem nasza reprezentatka, kształcąca się w Społecznym Towarzystwie Muzyczym w Krakowie, potwierdziła swój talent i systematycznie czynione postępy. Gratulujemy.

Katarzyna Szpilka w Brzesku.

Katarzyna Szpilka wśród laureatów Konkusru.

[wstecz]