Łagiewniki.

TRZECIOKLASIŚCI Z ŻEGOCINY PIELGRZYMOWALI PAPIESKIMI SZLAKAMI  - 10.06.2014

   10 czerwca 2014 r. uczniowie klasy trzeciej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie, z wychowawczynią Panią Barbarą Czech, Panią dyrektor Anną Rogala, rodzicami oraz ks. neoprezbiterem Pawłem Krawczykiem z okazji rocznicy I Komunii św. podróżowali śladami Św. Jana Pawła II.
   Pierwszy etap podróży to była Msza święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie uczestnicy pielgrzymki dziękowali za miniony rok oraz modlili się o błogosławieństwo Boze dla całych rodzin.
   Kolejny etap stanowił Inwałd koło Wadowic, gdzie znajduje się bardzo wiele budowli swiata w miniaturze, w skali 1:25 oraz ciekawe miejsca zabaw. Uczniowie żegocińskiej podstawówki mogli zrobić zdjęcia w otoczeniu tych budowli oraz poczuć " wielki świat".
Trzecim elementem pielgrzymki było Muzeum Św. Jana Pawła II w Wadowicach, które istnieje od 1986 roku, a ponownie zostało otwarte po kapitalnym remoncie w dniu 9 kwietnia 2014 r. Jest imponujące, zawiera wiele pamiątek związanych z Świętym Janem Pawłem II ułożnych chronologicznie w salach od urodzenia po kanonizację. Pielgrzymi z Żegociny przez półtorej godziny podziwiali zgromadzone w nim zbiory.
   Na zakończenie wszyscy udali się do wadowickiej świątyni, gdzie przy chrzcielnicy - miejscu, gdzie był ochrzczony Św. Jan Paweł II - modlili się o potrzebne łaski dla siebie i swoich bliskich, bo przecież "to tutaj wszystko się zaczęło."

Wycieczka do Łagiewnik

Wycieczka do Łagiewnik

Wycieczka do Łagiewnik

Wycieczka do Łagiewnik

Wycieczka do Łagiewnik

Wycieczka do Łagiewnik

Wycieczka do Wadowic.

Wycieczka do Wadowic.

Wycieczka do Wadowic.

Wycieczka do Wadowic.

Wycieczka do Łagiewnik i Wadowic - 10.06.2014 r.

Materiał nadesłany: AR

[wstecz]