Piknik Rodzinny w Łąkcie Górnej.

PIKNIK RODZINNY W ŁĄKCIE GÓRNEJ - 15.06.2014

   Wójt Gminy Żegocina, Parafia Łąkta, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zorganizowały w niedzielę - 15 czerwca 2014 roku w Łąkcie Górnej "Piknik Rodzinny". Impreza była jednym z elementów "IV. Małopolskich Dni Jana Pawła II" i składała się zarówno z części religijnej (msza święta w łąkieckim kościele i uroczystość przy pomniku), jak i doskonałej zabawy na pikniku na obiektach Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej.
   Organizatorzy przygotowali dla uczestników pikniku bardzo wiele różnych atrakcji, a większość z nich służyła dwóm akcjom charytatywnym. Pierwsza z nich, przygotowana przez wolontariuszy: uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej, z której dochód przeznaczony ma być na pomoc dla potrzebujących z terenu Parafii w Łąkcie, druga - "Projekt M3 - Młodzi - Misje - Madagaskar", prowadzona była głownie przez wolontariuszy - uczniów LO nr 1 w Bochni, ma wspierać akcję pomocy dzieciom z Madagaskaru.
   Myślą przewodnią "Pikniku Rodzinnego" w Łąkcie Górnej były słowa Świętego Jana Pawła II "Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu". Temat ten poruszany był wielokrotnie, zarówno w kościele podczas homilii wygłoszonej przez ks. dr. Bogusława Połcia, jak i na estradzie usytuowanej na płycie przyszkolnego boiska, a mówili o tym. m. in. prof. Włodzimierz Biernacki - poseł, jak i Wójt Gminy Żegocina - Jerzy Błoniarz.
   Oddano także hołd Papieżowi - Polakowi, m. in. przez złożenie pod jego pomnikiem na szkolnym dziedzińcu, wiązanek kwiatów, a podczas koncertów wielokrotnie nawiązywano do "papieskich"melodii". Można było posłuchać m. in. słynnej "Barki".
   Nie zawiodła "gwiazda wieczoru" - Andrzej Cierniewski. Obdarzony silnym, charakterystycznym ciepłym głosem artysta wykonaniem swoich największych przebojów (m. in. "Dwie morgi słońca", "Słodka Karolina") rozgrzał zmarzniętą publiczność i skłonił ją do wspólnej zabawy. Zwieńczeniem udanej imprezy, przygotowanej dzięki społecznej pracy i ofiarności wielu ludzi i firm, był pokaz sztucznych ogni.
   "Piknik Rodzinny" w Łąkcie Górnej zawierał bardzo wiele elementów, dlatego też imprezę zrelacjonujemy w kilku odcinkach. Linki poniżej. Chętnie zamieścimy także Wasze zdjęcia, wykonane podczas Pikniku. Można je przysyłać na adres webmaster@zegocina.pl.

LINKI

Zaproszenie na Piknik. Nabożeństwo w kościele. Uroczystość przy pomniku JP II. Część oficjalna.
ZAPROSZENIE NA PIKNIK >>> NABOŻEŃSTWO >>> PRZY POMNIKU JP II >>> CZĘŚĆ OFICJALNA >>>
Relacje wideo.  Atrakcje pikniku. Występy estradowe. Podziękowania.
RELACJE WIDEO >>> ATRAKCJE >>> WYSTĘPY ESTRADOWE >>> SPONSORZY >>>

[wstecz]