Zakońćzenie roku szkolnego w PSP w Żegocinie.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - 27.06.2014

    Każda placówka oświatowa w gminie Żegocina rozpoczęła w dniu 27 czerwca 2014 roku ceremonię zakończenia roku szkolnego 2013/2014 od udziału w mszy świętej, będącej jednocześnie zakończeniem roku katechetycznego. W szkołach odbyły się natomiast uroczyste akademie, podczas których pożegnano absolwentów, dziękowano wychowawcom i nauczycielom, przedstawiano programy artystyczne. Najlepsi uczniowie otrzymywali świadectwa z wyróżnieniem (czerwonym paskiem) oraz nagrody książkowe, także za pracę społeczną i wzorową frekwencję.
  
Na ten dzień uczniowie czekali 187 dni - tyle ile trwał rok szkolny 2013/2014. Teraz przed nim 65 dni wakacyjnego wypoczynku. Niektórzy wykorzystają ten czas na spotkania z przyjaciółmi, wycieczki, kolonie i błogie lenistwo, lecz niestety są i tacy, którzy będą musieli przynajmniej część czasu poświęcić na dodatkową naukę, aby zdać egzamin poprawkowy.
  Z okazji zakończenia roku szkolnego Małopolski Kurator Oświaty
Aleksander Palczewski napisał krótki list o następującej treści:
Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty
Drodzy Uczniowie i Rodzice
   Zbliżające się zakończenie roku szkolnego jest szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności za Państwa całoroczną, rzetelną pracę. Serdecznie dziękuję dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Dzięki Państwa wysiłkowi i zaangażowaniu szkoły i placówki oświatowe są nie tylko miejscem zdobywania wiedzy i umiejętności, ale stwarzają również okazję do rozwoju pasji i zainteresowań.
   Wyrazy podziękowania kieruję również do Rodziców. Państwa wsparcie i aktywne działania pełnią ważną rolę w budowaniu jakości kształcenia. Bardzo dziękuję za Państwa obecność w życiu szkoły. Drodzy uczniowie, gratuluję wyników osiągniętych na świadectwie oraz zdanych egzaminów. Życzę Wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku letniego. Niech nadchodzące wakacje pozostawią po sobie wiele wspaniałych wspomnień oraz pozwolą na zgromadzenie nowych sił do pracy w nadchodzącym roku szkolnym.


   Po dwóch miesiącach wakacji, oby szczęśliwych dla każdego, uczniowie w poniedziałek 1 września 2014 r. powrócą do szkół. Czekać ich będzie sporo nowości, ale o tym napiszemy za 2 miesiące.
   Poniżej linki do relacji z zakończenia roku szkolnego w placówkach oświatowych gminy Żegocina.

[wstecz]