Piknik w Żegocinie "Beskidzkie Rytmy i Smaki" - 19.07.2014 r.

PIKNIK "BESKIDZKIE RYTMY I SMAKI" - ŻEGOCINA - 19.07.2014

   Za nami pierwsza tegoroczna letnia impreza plenerowa w Żegocinie - Piknik "Beskidzkie Rytmy i Smaki", zorganizowany w ramach II. Festiwalu Kultury Beskidzkiej. 19 lipca 2014 roku na placu w centrum Żegociny z ofertą kulinarną prezentowały się nieformalne jeszcze, ale za to pięknie ubrane koła gospodyń wiejskich z czterech wiosek Gminy Żegocina: Bytomska, Łąkty Górnej, Rozdziela i Żegociny. Gama serwowanych napojów, ciast i innych potraw była bardzo szeroka i cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony niezbyt licznej - niestety - publiczności, której, zwłaszcza w początkowym okresie imprezy, bardzo dokuczał upał.
   Na stoiskach zaprezentowano artystyczne wyroby Żegocińskiego Klubu Seniora oraz obrazy i biżuterię Teresy Mrugacz, zabawki ekologiczne firmy "Jasio" z Łąkty Górnej. Znakomite miody prezentował Józef Fąfara z Bytomska. O działalności Lokalnej Grupy Działania "Dolina Raby" można było dowiedzieć się na jej stoisku, na którym można było otrzymać także materiały promocyjne oraz próbki produktów lokalnych (m. in. miody z pasieki Państwa Noszkiewiczów z Żegociny i soki owocowe z Firmy "Kamionna". Dzieci znakomicie bawiły się natomiast z Firmą "Vestor", uczestnicząc w wielu zabawach i konkursach.
   Na estradzie wystąpiło kilka grup muzycznych i tanecznych, prezentujących bardzo różnorodny program. Cykl koncertów rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie, grająca pod batutą Mieczysława Kędry. Po krótkim przemówieniu Wójta Jerzego Błoniarza, który powitał uczestników imprezy i zaprosił do dobrej zabawy oraz na kolejne imprezy (będą: "721. Urodziny Żegociny" - 16 - 17.08.2014 r. oraz organizowany wspólnie z Laskową "II Złaz Turystyczny na Kamionnej" w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" - 24.08.2014 r.) i zakończeniu koncertu orkiestry z Żegociny estradę oddano Zespołowi Pieśni i Tańca "Porębianie" z Poręby Spytkowskiej. Goście z powiatu brzeskiego zaprezentowali wokalno - taneczne suity ludowe m. in. z łowickiego, rzeszowskiego i krakowskiego.
   Zupełnie inne popisy taneczne zaprezentowały dziewczęta z zespołu "New Wave", działającego od dwóch lat przy CKSiT w Żegocinie, które tańczyły w układach choreograficznych opracowanych do najnowszych przebojów muzyki pop.
Utwory z różnych stron Karpat, m. in. muzykę góralska z regionu Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, Podhala, a także utwory inspirowane muzyką słowacką, węgierską i rumuńską zaprezentowała gwiazda Wieczoru - Folk Kapela "Hora", która tym razem wystąpiła z 3 osobowym składzie. Publiczność mogła usłyszeć m. in. tak znane piosenki jak "Malorz, malorz", "Jak ta sarna", czy też "Idzie dysc".
   Imprezę zakończyła zabawa taneczna, do której przygrywał najpierw zespół "Tacy Sami" z Mszany Dolnej, a potem "Maxxxymalny Team" z Żegociny.

Piknik "Beskidzkie Rytmy i Smaki" - Żegocina - 19.07.2014.

Piknik "Beskidzkie Rytmy i Smaki" - Żegocina - 19.07.2014.

Piknik "Beskidzkie Rytmy i Smaki" - Żegocina - 19.07.2014.

 Piknik "Beskidzkie Rytmy i Smaki" - Żegocina - 19.07.2014.

Piknik "Beskidzkie Rytmy i Smaki" - Żegocina - 19.07.2014.

  

LINKI

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]