Spektakl "Wysocki".

Spektakl "Wysocki".

SPEKTAKL "WYSOCKI" I PROJEKT "60+ NOWY WIEK KULTURY - 13.07.2014

    W niedzielę 13 lipca 2014 roku mieszkańcy gminy Żegocina oraz wszyscy chętni, mogli skorzystać z zaproszenia do CKSiT na przedstawienie teatralne, przygotowane przez krakowski Teatr Nowy pt. "Wysocki". Powrót do ZSRR". Spektakl dedykowany był postaci rosyjskiego barda, Włodzimierza Wysockiego. Obok Piotra Siekluckiego, dyrektora generalnego Teatru Nowego i odtwórcy roli Włodzimierza Wysockiego, wystąpił znany polski aktor, Edward Linde- Lubaszenko.
   Przedstawienie trwało około siedemdziesięciu minut. Przygotowana uprzednio sala z zaciemnionymi oknami, scenografią i udźwiękowianiem pozwoliły poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Gra świateł i muzyka wprowadzały nastrój surowości, przygnębienia i niedającego się nie dostrzec, realizmu. Dzięki tym zabiegom, widzowie nie byli jedynie odbiorcami przedstawienia, lecz zarazem jego uczestnikami. Między sceną a rzędami krzeseł dawało wyczuć się atmosferę napięcia, nawiązanej interakcji, przyjęcia przez widownię nie tylko roli obserwatorów, ale także zaproszonych na prezentowane przez Włodzimierza Wysockiego (P. Siekluckiego) własnych pieśni, a także wspomnień z trudnego doświadczenia choroby alkoholowej i jego relacji z ojcem. Przedstawienie zakończone zostało długimi brawami, najpełniej wyrażającymi uznanie dla pracy aktorów i poza scenicznych operatorów.
   Tuż po zejściu aktorów ze sceny, widzowie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, a zaraz potem rozpoczęło się spotkanie dotyczące realizowanego przez Teatr Nowy programu "Projekt 60+. Nowy Wiek Kultury".
   Wspomniany projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Jego celem jest zaktywizowanie seniorów i włączenie ich w lokalną przestrzeń społeczną. Koordynatorzy projektu z ramienia Teatru Nowego, Dana Bień oraz Tomasz Kieńczuk, opowiadali o poprzednich jego edycjach realizowanych w okolicznych gminach, m.in. Dobrej, Tymbarku, Piwnicznej Zdrój, Gródku nad Dunajcem i Tuchowie. Zachęcali zebranych gości do włączenia się w planowane na miesiące sierpień - grudzień 2014, działania wzmacniające integrację społeczną i realizację zaplanowanych na początku akcji, działań.
    Podczas niedzielnego spotkania uzupełniana była baza adresowa osób zainteresowanych trzema wyjazdowymi warsztatami odbywającymi się w miejscowości Janowice koło Zakliczyna, podczas których dwudziestoosobowy zespół osób w wieku 60+ będzie szkolić się w zakresie mechanizmów grupowych, wzmacniania poczucia pewności siebie i odkrywania swoich talentów. Cały czas istnieje możliwość dopisywania się do listy osób chętnych na szkolenia wyjazdowe. Kontakt telefoniczny do organizatorów to: 500 450 849 do p. Dany Bień oraz 505 060 196 do p. Tomasza Kieńczuka.
    Po etapie szkoleń wyjazdowych projekt ustalony na pierwszym spotkaniu będzie realizowany w większej grupie osób. Zachęcamy naszych gminnych seniorów, a także inne chętne osoby do wzięcia udziału w projekcie i zaprezentowaniu lokalnemu środowisku własnych talentów i niepowtarzalnych zainteresowań.
     O kolejnych etapach prac związanych z projektem i ważnymi terminami, będziemy informować na bieżąco.

Rozmowy w sprawie "Projektu 60+. Nowy Wiek Kultury Rozmowy w sprawie "Projektu 60+. Nowy Wiek Kultury

Test i zdjęcia: Joanna Pastuszak

ZAPROSZENIE >>>

ZOBACZ TAKŻE   >>

[wstecz]