3 SJS - OS w Rozdzielu.

3. SJS "BO-GLASS MAXI OES5" NA TERENIE GMINY ŻEGOCINA

   W sobotę 27 września 2014 roku Środowiskowy Automobilklub Śląski w Krakowie zorganizował na terenie Gminy Żegocina "3. Sportową Jazdę Samochodem - Bo-Glass Maxi Oes5", będącą III rundą Pucharu Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie.
   Ta ogólnodostępna impreza o charakterze Konkursowej Jazdy Samochodem została przeprowadzona zgodnie z postanowieniami Międzynarodowego Kodeksu Sportowego, Regulaminu Konkursowej Jazdy Samochodem 2014, Regulaminu Uzupełniającego oraz Ustawy "Prawo o Ruchu Drogowym RP", Regulaminu Sportowego Rajdów Regionalnych FIA wraz z załącznikami 2014, Regulaminu Ochrony Środowiska PZM. 
    Rywalizacja obejmuje 5 eliminacji, ta na terenie Gminy Żegocina, była trzecią z kolei. Ostatecznie do udziału w "Bo-Glass Maxi Oes5" zgłosiło się 76 załóg, wyjechało 74. Wystąpiły w 6 kategoriach: goście (7 załóg), klasa 1 (4 załogi), 2 (16 załóg), 3 (21 załóg), 4 (22 załóg), 5 (4 załogi). Prowadzona była także klasyfikacja generalna.
   Starannie przygotowana impreza rozpoczęła się od odbioru administracyjnego i badania kontrolnego. Siedziba biura rajdowego, znajdująca się w Klubie "Relaks" tętniła życiem. O godzinie 11.15 odbyła się przed schodami do budynku CKSiT w Żegocinie odprawa uczestników, a kwadrans później z Placu GS wystartowała na trasę pierwsza załoga.
Potem w 1-minutowych odstępach czasowych sędziowie wypuszczali na trasę kolejne załogi.
   Zachowując zasady ruchu drogowego, drogą powiatową  do Bełdna, a potem drogą gminną udawali się na pierwszy odcinek specjalny, zlokalizowany na drodze gminnej w Łąkcie Górnej "
Konice - Lisówki".  Półtorakilometrową tarsę najszybciej przejechała załoga nr 6: Tomasz Zbroja / Filip Burkat (Renault Clio), uzyskując czas  1:25.17 i wyprzedzając załogę nr 16: Arkadiusz Buczek / Wojciech Herban (Opel Astra GSI) o 2.22 s. Potem zawodnicy przejeżdżali do Rozdziela Dolnego. Tu, na drodze gminnej Kmiecie - Zagrabie, rozgrywano drugi OS, także o długości 1.5 km. Wygrała załoga Tomasz Wilk / Ireneusz Kocoń (Renault Clio) uzyskując czas 1:25.94 i wyprzedzając ekipę: Grzegorz Gniadek / Michał Kotaś (Opel Astra GSI) o 0.95 s.
  Załogi znów przejeżdżały do Łąkty Górnej na ten sam odcinek (OS 3), potem znów do Rozdziela (OS 4) itd. W sumie rozegrano 6 OS-ów. Po trzecim OS prowadzenie objęła załoga: Tomasz Zbroja (kierowca) i Filip Burkat (pilot) i nie oddała go już do końca. Wygrała ona 1, 3 i 5 OS. Odcinek specjalny nr 4 wygrali: Michał Kosałka / Krzysztof Rozwadowski (Fiat Seicento ).
   Z każdym OS ubywało załog. Na drugi OS wyjechało już tylko 64, a ostatecznie zawody ukończyło 60. Poszczególne klasyfikacje wygrali:
- goście - Krzysztof Konar / Gracja Nowak (nr startowy 71: BMW 318IS; czas: 8:54.07),
- klasa 1 - Łukasz Kotowicz / Robert Talarek (nr 65; Fiat 126p; czas: 9:15.65);
- klasa 2 - Michał Kosałka / Krzysztof Rozwadowski (nr 50: Fiat Seicento; czas: 9:10.42);
- klasa 3 -  Krzysztof Rybka / Krzysztof Grzesik (nr: 48, Citroen Saxo VTS, czas: 8:34.84);
- klasa 4 - Tomasz Zbroja / Filip Burkat (nr 6, Renault Clio; czas: 8:32.07);
- klasa 5 - Marek Mrówczyński / Bartosz Chotarski (nr 3;  Subaru Impreza; czas: 8:50.49)
   W klasyfikacji generalnej medalowa czołówka wygląda następująco:
1. miejsce:
Tomasz Zbroja / Filip Burkat (nr 6, Renault Clio; czas: 8:32.07);
2. miejsce: Krzysztof Rybka / Krzysztof Grzesik (nr: 48, Citroen Saxo VTS, czas: 8:34.84);
3. miejsce:
Adam Wypych / Łukasz Stępień (nr: 31; Honda Civic, czas: 8:40.24).
    Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród wypełnił Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, który przybliżył zawodnikom z wielu miejscowości gminę Żegocina, poinformował o jej atrakcjach, zaprosił do odwiedzenia w innym terminie.
   Wreszcie przyszedł czas na końcową ceremonię "3. Sportowej Jazdy Samochodem Bo-Glass Maxi Oes5", zorganizowaną w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie. Kibiców i zawodników powitał Adrian Piszczek, który na samym początku złożył podziękowania Wójtowi Żegociny, wyrażając nadzieję, że może się uda tu zorganizować kolejną imprezę.
   Jako pierwsi piękne, szklane statuetki odebrali z rąk Dyrektora SJS Adriana Piszczka i jego asystenta Macieja Stabrawy: Tomasz Wilk i Ireneusz Kocoń (Renault clio), zdobywcy 2 miejsca w kryterium Extreme. W tej kategorii miejsce pierwsze dla załogi: Michał Kosałka / Krzysztof Rozwadowski (Fiat Seicento), a trzecie dla załogi; Marek Mrówczyński / Bartosz Chotarski (Subaru Impreza).   
   Kryterium Extreme to dodatkowe kryterium w cyklu SJS MaxiOES5, zrealizowane dzięki współpracy z firmą Extreme Tyres. W każdej eliminacji- załogia, która uzyska najlepszy wynik na odcinku specjalnym klasyfikowanym jako Kryterium Extreme Tyres Challenge otrzymała bon w wysokości 500 zł na zakup opon w Extreme Tyres, a zwycięzcy całego cyklu Extreme Tyres Challenge otrzymają nagrodę w postaci kompletu opon (4szt.) od firmy Extreme Tyres.
   Po kilku minutach dokonano wręczenia dyplomów i statuetek zdobywcom 3 pierwszych miejsc w każdej klasyfikacji. Na zakończenie tej ceremonii dokonano losowania nagrody dodatkowej - zestawu kluczy nasadowych firmy Stanley ufundowanego przez sponsora - Firmę Metal-Tech z Nowego Wiśnicza. Wójt Jerzy Błoniarz wylosował go dla załogi nr 18: Głowacki Tomasz / Michalczyk Beata (Renault Clio).
   Pora na krótkie podsumowanie. "3. Sportowa Jazda Samochodem Bo-Glass Maxi Oes5" był na pewno imprezą udaną, choć nie najlepsza pogoda utrudniała rywalizację i spowodowała, że kibiców na odcinkach specjalnych nie było zbyt dużo. Dobrze ze swoich obowiązków wywiązały się osoby zabezpieczające trasy, w tym załogi strażackie z OSP w Żegocinie i OSP w Łąkcie Górnej oraz policjanci. Było spokojnie i bezpiecznie, choć dwie załogi uderzyły, jedna w drzewo, druga w słup energetyczny. Pomimo tego impreza spełniła swoje cele, którymi były:
podniesienie świadomości społecznej użytkowników dróg i bezpieczne doskonalenie techniki jazdy z akcentem rywalizacji sportowej.
   - Potwierdził to Wójt Jerzy Błoniarz, który w końcowym przemówieniu stwierdził: - Jestem bardzo zadowolony, że ten rajd się u nas odbył. Jestem dobrej myśli, że będzie można u nas odbywać kolejne imprezy, choć to zależy od dobrej współpracy także z mieszkańcami wsi, w których odbywają się odcinki zamknięte. Zapraszamy do nas nie tylko w czasie rajdu - powiedział gospodarz gminy.

3. SJS Bo-Glass Maxi Oes5 w Gminie Żegocina - 27.09.2014 r.

3. SJS Bo-Glass Maxi Oes5 w Gminie Żegocina - 27.09.2014 r.

3. SJS Bo-Glass Maxi Oes5 w Gminie Żegocina - 27.09.2014 r.

3. SJS Bo-Glass Maxi Oes5 w Gminie Żegocina - 27.09.2014 r.

3. SJS Bo-Glass Maxi Oes5 w Gminie Żegocina - 27.09.2014 r.

3. SJS Bo-Glass Maxi Oes5 w Gminie Żegocina - 27.09.2014 r.

3. SJS Bo-Glass Maxi Oes5 w Gminie Żegocina - 27.09.2014 r.

WSZYSTKIE WYNIKI >>>

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]