"Małopolskie Pożegnanie Lata" - Łąkta Górna - 14.09.2014.

MAŁOPOLSKIE POŻEGNANIE LATA - ŁĄKTA GÓRNA - 14.09.2014

    Ta nowa w Gminie Żegocina i samej Łąkcie Górnej impreza plenerowa zapowiadała się niezwykle atrakcyjnie i taką też była. Firma P.J. "Kompleks" Jana i Piotra Krawczyków oraz ich sponsorzy strategiczni - firmy "Lotos" i "Carrefour express" zorganizowały 14 września 2014 roku "Małopolskie Zakończenie Lata". Impreza, pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka i Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza zgromadziła kilka tysięcy uczestników.
   Imprezę, jakich jeszcze w Gminie Żegocina nie było, zorganizowano na łące, udostępnionej przez Państwa Holotów. Profesjonalna scena z dobrym nagłośnieniem, liczne stoiska konsumpcyjne, kilkanaście urządzeń zabawowych dla dzieci i przede wszystkim atrakcyjne występy estradowe, spowodowały, że z każdą godziną przybywało widzów. Wielu z nich przyjechało samochodami. Ustawiano je w każdym dostępnym miejscu, nawet w odległych od sceny miejscach. Nad bezpieczeństwem osób przechodzących przez drogę wojewódzką 965 czuwało kilka ekip policyjnych, wspieranych przez strażaków z OSP w Łąkcie Górnej.
Organizatorom dopisało także szczęście, gdyż potężna ulewa, która nawiedziła rejony na północ od Muchówki, nie dotarła do Łąkty Górnej. Można było więc bez przeszkód zrealizować wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia. Wśród widzów żartowano, że to zasługa konferansjera imprezy, którym był Rafał Bochenek - prezenter pogody Telewizji Kraków.
   Występy estradowe zainaugurowały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żegocinie oraz Przedszkola Publicznego w Łąkcie Górnej. Dzieciom kibicowała liczna grupa rodziców, którzy oglądali popisy taneczne i aktorskie. Ciekawym i oryginalnym występem zaimponowali natomiast uczniowie z PSP Bytomsku, którzy przedstawili pokaz mody ekologicznej. Szkołę Muzyczną I stopnia w Żegocinie rozreklamowali uczniowie. Zaprezentowali się soliści, którym akompaniowali nauczyciele tej szkoły i jeden zespół - kwartet saksofonowy.
   Kolejny zespół na estradzie - to z kolei absolwenci Szkoły Muzycznej z Krakowa. Od niedawna istniejąca grupa pod nazwą "Związek Chemiczny - Zespół Eter" wykonała wiele bardzo popularnych utworów muzyki rozrywkowej, głównie przebojów królujących na zabawach tanecznych, jak np. "Kalashnikov" Bregovica, "Skrzydlate ręce" i "Tak smakuje życie" z repertuaru grupy "Enej" czy "Revival Rolling on the River" - przeboju zespołu "Creedence Clearwater".
Po tym występie na estradę konferansjer zaprosił głównych organizatorów imprezy - panów Jana i Piotra Krawczyków - przedsiębiorców z Łąkty Górnej. Powitano zaproszonych gości, wśród których byli m. in: Wojciech Kozak - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Pająk - Starosta Bocheński, Jerzy Błoniarz - Wójt Gminy Żegocina, Andrzej Grygierczyk - Dyrektor Regionalny Firmy "Lotos", Edyta Pokomeda - Regionalny Senior Menager, Carrefour Polska Sp. z o.o.
    - Cieszę się bardzo, że mogę dzisiaj razem z Wami, świętować uroczyście zakończenie lata z Lotosem i Carrefourem - powiedział na początku Jan Krawczyk, dodając zaraz, że impreza jest efektem wieloletniej pracy dużej grupy ludzi. - Życie przedsiębiorcy w tym kraju nie jest łatwe, to ciągła walka, czasem z wiatrakami. Tu moja prośba do tych, co rządzą nami, na górze i na dole. Jeżeli nie możecie, lub nie chcecie nam pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzajcie, nie niszcie tego, co budujemy - powiedział Jan Krawczyk. Wystąpienie zakończył jednak bardziej optymistycznie: - Moje doświadczenie i młodzieńczy zapał mojego wspólnika oraz trwająca od lat współpraca z Firmą "Lotos" i kilkuletnia z firmą "Carrefour" przyniosły efekt w postaci Kompelsu Handlowego, który mamy nadzieję będzie służył nam wszystkim przez długie lata. Była praca, powinien być czas na zabawę z tymi, z którymi na co dzień się spotykamy, współpracujemy. Dlatego dziękuję Wam wszystkim serdecznie, jak również wszystkim sponsorom i zapraszam do wspólnej zabawy - powiedział do zebranych. Do życzeń dołączył się Piotr Krawczyk. Publiczność nagrodziła brawami sponsorów i organizatorów imprezy.
    Potem estradą i liczną już publicznością zawładnęli muzycy z zespołu "Baciary". W półtoragodzinnym koncercie zaprezentowali swoje największe przeboje, często śpiewane razem z publicznością: "Żyje się raz", "Jak się bawią ludzie", "Hej kawalerowie", "Siedem czerwonych róż", "Oczy zielone", "Ze mną bądź".
   Już po zapadnięciu zmroku rozpoczął się koncert kolejnej gwiazdy "Małopolskiego pożegnania lata" - zespołu "Brathanki". Założony w 1998 roku zespół wykonuje muzykę będącą połączeniem folku, popu i rocka. W sobotę popularna grupa koncertowała w Gorzowie Wielkopolskim, w niedzielę była już w Łąkcie Górnej. Dotarła na czas pomimo awarii samochodu na trasie. Parutysięczna widownia usłyszała największe przeboje zespołu: "Czerwone korale", "Siebie dam po ślubie", "W kinie, w Lublinie kochaj mnie". "Brathanki" zareklamowali także utwory z najnowszej płyty pt. "moMtyle", śpiewając takie piosenki jak "Lato", "Mamo ja nie chcę za mąż". Występ przypadł do gustu rozbawionej publiczności, która wywołała "Brathanków" do bisu. Z łąkiecką publicznością zespół na czele z wokalistą - Agnieszką Dyk (laureatką "Szansy na sukces") pożegnał się dwoma piosenkami: "Mamo, ja nie chcę za mąż" oraz "Gdzie ten który powie mi".
    Po tym znakomitym koncercie na scenie pojawił się Marszałek Wojciech Kozak, któremu towarzyszyli Piotr i Jan Krawczyk. Zapytany o wrażenia Marszałek Kozak stwierdził, że było fantastycznie. Powiedział także słowa, które mogą stać się sloganem reklamowym firmy: "Bez kompleksów z firmą "Kompleks". Zachęcił do kontynuowania imprezy i podziękował za świetną zabawę, a następnie rozpoczął odliczanie do pokazu sztucznych ogni. Przez 6 minut nad Łąktą Górną feerią wielokolorowych barw rozświetlone zostało niebo i zaraz potem rozbrzmiały dźwięki muzyki tanecznej. DJ "Zbyszek" zaczął od discopolowego przeboju ostatnich tygodni pt. "Ruda tańczy jak szalona" i tak grał przez trzy godziny, aż do północy.
    Dzięki Firmie "Kompleks" i licznym sponsorom mieszkańcy Łąkty, pozostałych wiosek Gminy Żegocina oraz tłumnie przybyli goście z okolicznych miejscowości mogli znakomicie bawić się przez kilka godzin i obejrzeć na żywo występ gwiazdy dużego formatu, jakim bez wątpienia jest zespół "Brathanki". Jak z wypowiedzi organizatorów imprezy wynika, jest szansa na jej kontynuację w latach następnych. W takim razie ... do zobaczenia za rok.

"Małopolskie Pożegnanie Lata" - Łąkta Górna - 14.09.2014. "Małopolskie Pożegnanie Lata" - Łąkta Górna - 14.09.2014.
"Małopolskie Pożegnanie Lata" - Łąkta Górna - 14.09.2014. "Małopolskie Pożegnanie Lata" - Łąkta Górna - 14.09.2014.

"Małopolskie Pożegnanie Lata" - Łąkta Górna - 14.09.2014.

ZAPROSZENIE >>> FOTOGALERIA >>> RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]