peilgrzymka2014-00.jpg (44360 bytes)

PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW DO SANKTUARIUM MARYJNEGO W BOCHNI - 11.10.2014

     Jak co roku strażacy, policjanci i inne służby mundurowe, a także samorządowcy i sołtysi udali się na początku października do Bazyliki św. Mikołaja w Bochni na odpustowe nabożeństwo różańcowe. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się w piękne, słoneczne i ciepłe , sobotnie popołudnie 11 października. Wśród uczestników tej pielgrzymki była także grupa strażaków z terenu Gminy Żegocina. Delegacji, złożonej z druhów z pocztów sztandarowych OSP Rozdziele i OSP Żegocina oraz druhów z OSP Łąkta Górna, Rozdziele i Żegocina przewodniczył Prezes Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP RP w Żegocinie - Wójt Jerzy Błoniarz.  
   Pielgrzymka rozpoczęła się zbiórką pododdziałów na Placu Fischera, z którego poczty sztandarowe i strażacki pododdział wraz z prowadzącą go Orkiestrą Dętą OSP Tarnawa, grającą pod batutą Stanisława Pajora przemaszerowały do Bocheńskiej Bazyliki.
   Przybyłych do świątyni powitał Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni - Ks. Infułat dr Zdzisław Sadko - Powiatowy Kapelan Strażaków. W koncelebrze wzięli udział m. in. Ks. Stanisław Szczygieł - Zastępca Kapelana Powiatowego Strażaków i Ks. dr Kazimierz Fąfara - Zastępca Kapelana Policji Diecezji Tarnowskiej. Odpustowej mszy świętej przewodniczył natomiast ks. prałat Stefan Broniak - proboszcz z Rzezawy, kapelan strażaków tej gminy. On też wygłosił kazanie, nawiązujące do hasła tegorocznego Wielkiego Odpustu "Maryja - Matka Jezusa Miłosiernego". W asyście wystąpili policjanci i strażacy, w tym druh z naszej gminy - Tadeusz Stary z OSP Łąkta Górna.
  Po mszy świętej z Kaplicy Matki Bożej Bocheńskiej wyruszyła różańcowa procesja, w której szły, odmawiające różaniec, poczty sztandarowe straży pożarnych i bocheńskiej policji, kolumna policyjno - strażacka, samorządowcy, sołtysi, rzesza wiernych. Tej części odpustu przewodniczył ks. mł. bryg. Władysław Kulig - Kapelan Strażaków Województwa Małopolskiego.

Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Rożańcowej w Bochni - 11.10.2014 r. Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Rożańcowej w Bochni - 11.10.2014 r.
Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Rożańcowej w Bochni - 11.10.2014 r. Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Rożańcowej w Bochni - 11.10.2014 r.

Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Rożańcowej w Bochni - 11.10.2014 r.

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]