III Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - Żegocina - 14.12.2014 r.

III. MEMORIAŁ IM. JANA KĘPY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ - 14.12.2014

    14 grudnia 2014 roku w hali sportowej PSP w Żegocinie rozegrano III Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy, zorganizowany przez Zarząd Klubu "Beskid" Żegocina. O medale ufundowane przez rodzinę zmarłego w 2011 roku 32 - letniego piłkarza "Beskidu Żegocina", zagrało systemem każdy z każdym pięć drużyn: "Ceramika" Muchówka, "Trzciana 2000", Łąkta Górna, "Koledzy i Przyjaciele" oraz "Beskid" Żegocina.
   Interesujące mecze oglądało bardzo dużo widzów, w tym mama i siostry zmarłego piłkarza. Turniej rozpoczął się o godzinie 13.00 zbiórką zawodników, wśród których dominowali oldboje, zawodnicy, którzy grali ze Ś.P. Janem Kępą w jednej drużynie. Ale było też sporo zawodników młodszego pokolenia.
    Po powitaniu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego trzy lata temu zawodnika "Beskidu". Następnie do uczestników Turnieju przemówiła siostra Ś.P. Jana Kępy - Jako rodzinie Ś.P. Jasia jest nam niezwykle miło, że jego koledzy o nim nie
zapominają, że pamięć o Nim jest nadal żywa poprzez inicjatywę, jaką jest Memoriał jego imienia. Organizatorom i drużynom biorącym udział w tym Memoriale dziękujemy, że jako jego koledzy nie pozwalacie, aby pamięć po Jasiu zaginęła w morzu dzisiejszych spraw i obowiązków. A przypominacie o Nim w najlepszy możliwy sposób - przez sport, który był dla niego najważniejszy. Za to jesteśmy Wam szczególnie wdzięczni, kibicujemy takim inicjatywom i zapewniamy o naszym poparciu i pomocy - powiedziała Krystyna Burek.
    Po losowaniu numerów startowych, meczem zespołu z Łąkty Górnej z drużyną, występująca pod nazwą "Rodzina i Przyjaciele", rozpoczęły się rozgrywki, które okazały się być interesującymi pojedynkami, z dużą bramek i prowadzonymi w sportowej atmosferze. Wszystkie 10 meczów, a każdy trwał 15 minut, sędziował Pan Marian Kurek. Jak się okazało każda z drużyn zaznała radości zwycięstwa, ale i goryczy porażki.
   Po ostatnim meczu, w którym "Beskid" Żegocina rozgromił zmęczoną poprzednimi pojedynkami Łąktę Górną 8 : 0, drużyny znów ustawiły się na zbiórce i prowadzący zawody w roli spikera - Piotr Bukowiec, rozpoczął ceremonię ogłaszania wyników i wręczania upominków, ufundowanych przez Rodzinę Jana Kępy. Każda z drużyn otrzymała dyplomy i klubowe kalendarze "Beskidu", a trzy najlepsze także medale. Brązowe otrzymali zdobywcy III miejsca - oldboje "Trzciany 2000", srebrne zawodnicy z drużyny "Rodzina i Przyjaciele" i złote - zwycięzcy - oldboje "Beskidu" Żegocina. Specjalne ryngrafy otrzymali: najlepszy strzelec - Krzysztof Bębenek (oldboje "Trzciana 2000") i najlepszy bramkarz - Bartłomiej Bukowiec ("Rodzina i Przyjaciele).
   Zwycięska drużyna grała w składzie: Lesław Oleksy (bramkarz), Piotr Zaworotiuk (1 gol), Piotr Bukowiec (2 gole), Andrzej Tyndel (3 gole), Marcin Janiczek(4 gole), Józef Dudzic (2 gole), Daniel Dudzic (3 gole), Marcin Kot.
   W końcowym przemówieniu Pani Krystyna Burek, w imieniu całej Rodziny Ś. P. Jana Kępy jeszcze raz serdecznie podziękowała organizatorom turnieju oraz wszystkim zawodnikom i licznie przybyłym kibicom. Wyraziła też nadzieję na spotkanie za rok, podczas czwartej edycji tego Memoriału.

III Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - Żegocina - 14.12.2014 r.  III Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - Żegocina - 14.12.2014 r.
III Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - Żegocina - 14.12.2014 r. III Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - Żegocina - 14.12.2014 r.
III Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - Żegocina - 14.12.2014 r. III Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - Żegocina - 14.12.2014 r.

III Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - Żegocina - 14.12.2014 r.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W MEMORIALE >>>

FOTOGALERIA >>> RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]