Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r.

WRĘCZENIE NAGRÓD W "KONKURSIE NA TRZY MILIONY" - 16.01.2015

   16 stycznia o godzinie 15 w sali narad Urzędu Gminy w Żegocinie odbyła się ceremonia wręczenia nagród laureatom "Konkursu na 3 miliony", przeprowadzonego przez oficjalny serwis internetowy Gminy Żegocina. Przybyli wszyscy z wyjątkiem Piotra Wolaka z Żegociny, którego reprezentowała siosta - także laureatka - Agnieszka Skraba. Tak się w tej edycji konkursu złożyło, że zdobywcami nagród w kategorii internautów spaza gminy zostali członkowie jednej rodziny: mama - Pani Agata Sądel i jej syn Piotr Sądel - z Laskowej. Wspomniana czwórka otrzymała nagrody ufundowane przez wydawcę serwisu, czyli Wójta Gminy Żegocina - Pana Jerzego Błoniarza.
   Natomiast zestaw nagród ufundowanych przez autora serwisu - Tadeusza Olszewskiego, został przez niego osobiście wręczony gimnazjalistce z Lipnicy Górnej - Aleksandrze Paprota.
   Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji tego cyklicznego konkursu. Czekajmy więc, aż licznik serwisu zbliży się do 5 milionów.

Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r. Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r.
Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r. Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r.
Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r. Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r.
Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r. Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r.

Wręczenie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 16.01.2015 r.

RELACJA WIDEO >>>

Konkurs na 3 miliony.

"KONKURS NA TRZY MILIONY" ODSŁON SERWISU WWW.ZEGOCINA.PL

    Losowanie nagród - na prośbę fundatorów, czyli Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza i autora serwisu - Tadeusza Olszewskiego, odbyło się 9 stycznia 2015 roku w Publicznym Przedszkolu w Żegocinie. Pod nadzorem Wójta Gminy oraz Pani Urszuli Wiśniowskiej - Dyrektorki Przedszkola losowały "Gwiazdeczki" - dzieci z najmłodszej grupy żegocińskiego przedszkola pod kierunkiem swojej wychowawczyni - Pani Dominiki.
    Patrycja losowała nagrodę pierwszą Wójta Gminy dla internauty z terenu Gminy Żegocina. Wyciągnięty przez nią los zawierał numer zgłoszenia G-4. Osoba z Żegociny, którą zapisano pod tym oznaczeniem, jest więc głównym zwycięzcą "Konkursu na 3 miliony" w tej kategorii nagród. Maciej natomiast wylosował II Nagrodę Wójta Gminy dla uczestnika konkursu z terenu gminy, któremu przypisano zgłoszenie G-5. To także mieszkanka wsi Żegocina.
   Następnie przystąpiono do losowania Nagród Wójta Gminy dla internautów spoza gminy Żegocina. Nagrodę pierwszą Martynka wylosowała dla uczestnika konkursu oznaczonego symbolem G-15. To mieszkaniec gminy Laskowa, podobnie jak zdobywca II Nagrody Wójta Gminy. Madzia wylosowała bowiem numer zgłoszenia G-11.
  Wszystkie pozostałe losy wrzucone zostały do jednego pojemnika i teraz nastąpiło losowanie nagrody ufundowanej przez autora serwisu. Sebastian wylosował ją dla uczestnika konkursu oznaczonego symbolem G-18 z Lipnicy Górnej.
   Zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy. Wkrótce otrzymają informację e-mailową potwierdzającą wylosowanie nagród, które zostaną wręczone przez fundatorów w uzgodnionym terminie i miejscu. Także z tego wydarzenia przekażemy krótką relację.
   Wójt Gminy Żegocina i autor serwisu serdecznie dziękują Dyrekcji, dzieciom i ich wychowawczyni za pomoc w przeprowadzeniu ceremonii losowania nagród oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział w tej zabawie.

Budynek Przedszkola w Żegocinie.

Przygotowywanie losów.

Losowanie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 09.01.2015 r.

Losowanie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 09.01.2015 r.

Losowanie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 09.01.2015 r.

Losowanie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 09.01.2015 r.

Losowanie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 09.01.2015 r.

Losowanie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 09.01.2015 r.

Losowanie nagród w "Konkursie na 3 miliony" - 09.01.2015 r.

RELACJA WIDEO Z LOSOWANIA NAGRÓD W KONKURSIE NA 3 MILIONY >>>

Screen - nadesłany przez Internautę Piotra.

Tuż przed północą w dniu 2 stycznia 2014 roku licznik odwiedzin serwisu www.zegocina.pl przekroczył liczbę 3.000.000 i tym samym zakończył się "Konkurs na 3 miliony". Towarzyszyło mu rekordowe zainteresowanie. Niektóre pytania, zwłaszcza nr 1 i nr 12 sprawiły Czytelnikom sporo trudności i dawano na nie błędne odpowiedzi.
  
    Ostatecznie do losowania nagród zakwalifikowało się 20 osób; 11 z Gminy Żegocina, 9 z innych gmin. Losowanie nagród odbędzie się w najbliższym tygodniu (pomiędzy 5 a 9 stycznia 2015 r.) w Urzędzie Gminy w Żegocinie. Relację z losowania i jego wyniki ogłosimy zaraz po jego przeprowadzeniu. Dodatkowo zwycięzców poinformujemy o powodzeniu w losowaniu i wtedy też uzgodnimy termin i miejsce odbioru nagród.

Oto prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:
1. Felicjan Sławoj Składkowski
2. Albina Sroka
3. Piotr Janeczek
4. Bolesław Władysław Łękawa
5. Strzelectwo
6. W 2013 roku
7. Rajd Rowerowy "Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej"
8. Czesław Blajda
9. Superuczeń 2011
10. Paweł Krawczyk, Stanisław Knurowski
11. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie
12. "New Wave"

   Oficjalny serwis internetowy Gminy Żegocina został założony w styczniu 2001 roku. Jako jedyny w regionie z okazji "okrągłych" wizyt na stronach, wskazywanych przez licznik portalu, organizował okolicznościowe konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez wydawcę portalu - Wójta Gminy w Żegocinie.
   16 lipca 2004 roku rozstrzygnął się pierwszy z konkursów. Wtedy to pan Marek - Internauta z Krakowa trafił na stronę, gdy licznik wskazywał 50.000. W kwietniu 2005 ogłoszony został kolejny konkurs, tym razem z okazji stutysięcznej wizyty w serwisie. Główna nagroda została wręczona Internautce rodem z Polski, ale mieszkającej w Paryżu. Po raz trzeci Internauci mieli okazję na zdobycie nagród z okazji półmilionowej odsłony żegocińskiej witryny w lutym 2009 roku. Po raz czwarty konkurs został ogłoszony przy milionowej odsłonie serwisu w sierpniu 2010 roku, a po raz piąty w sierpniu 2012 roku z okazji dwumilionowej odsłony serwisu.
    Zachęcamy do udziału w szóstej edycji konkursu, organizowanego z okazji zbliżającej się 3-milionowej wizyty w naszym portalu. Poniżej przedstawiamy Regulamin oraz pytania konkursowe, po dwa z każdej dziedziny określonej pod banerem na stronie głównej portalu. Odpowiedzi na nie można oczywiście znaleźć na podstronach naszego serwisu internetowego.

REGULAMIN "KONKURSU NA TRZY MILIONY"

1. Organizatorem "Konkursu na trzy miliony" jest Wójt Gminy w Żegocinie.

2. Celem konkursu jest pupularyzacja wiedzy o Gminie Żegocina, jej przeszłości i dniu dzisiejszym, a także zachęcanie Internautów do odwiedzania oficjalnego serwisu internetowego Gminy Żegocina.

3. W "Konkursie na trzy miliony" może wziąć udział każdy Internauta, który odwiedzi serwis www.zegocina.pl i udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe oraz prześle je e-mailem na adres webmastera (webmaster@zegocina.pl).

4. Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach: 1) Internauci - mieszkańcy Gminy Żegocina, 2) Internauci - pozostali. Spośród autorów wszystkich prawidłowo udzielonych odpowiedzi wylosowane zostaną po dwie osoby (w każdej kategorii), które otrzymają Nagrody Wójta Gminy Żegocina oraz dodatkowo 1 (spośród niewylosowanych do nagród Wójta), która otrzyma nagrody autora serwisu www.zegocina.pl. Relacja z losowania zostanie opublikowana w serwisie.

5. Zgłoszenia będą przyjmowane do czasu osiągnięcia przez licznik serwisu stanu: 3.000.000. Osoby zgłaszające swój udział w konkursie proszone są o podanie pełnych danych adresowych (do wiadomości autora serwisu i fundatorów nagród) w celu przesłania nagród lub zawiadomienia o czasie i miejscu ich odbioru oraz wyrażenie zgody na użycie ich wizerunku w relacji z odbioru nagród.

PYTANIA DO "KONKURSU NA TRZY MILIONY"

HISTORIA:

 • 1. Który z polskich premierów okresu XX-lecia międzywojennego walczył jako legionista w grudniu 1914 roku na terenie Bełdna ?

 • 2.  "Za wychowanie 8 synów i córki otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi. Swoje dzieci wychowywała w karności i w wielkim szacunku dla ludzi. Doczekała się aż 26 wnuków. Znajomość katechizmu, literatury i historii Polski uznawała za podstawowy obowiązek każdego Polaka. Wiersze zaczęta pisać późno, dopiero pod koniec lat 50-tych. Zmarła 4 grudnia 1977 roku i została pochowana na cmentarzu parafialnym w Żegocinie". - Kogo dotyczy ten opis ?

SAMORZĄD:

 • 3.   Kto, po wyborach samorządowych w 1990 roku, roku został Przewodniczącym Rady Gminy Żegocina ?

 • 4.   Który z sołtysów z terenu Gminy Żegocina sprawuje swoja funkcję nieprzerwanie od 1978 roku ?

SPORT:

 • 5.   Duże sukcesy sportowe zaczyna odnosić Maciej Juszczyk - młody zawodnik z Żegociny. W jakiej dyscyplinie sportowej występuje ?

 • 6.   W którym roku piłkarze z PSP w Żegocinie wywalczyli II miejsce w Finałach Ogólnopolskich "Halowa Piłka Nożna" w kategorii Futsal Junior ?

TURYSTYKA:

 • 7.  Jaka nowa impreza turystyczna została zorganizowana w Żegocinie we wrześniu 2014 roku  ?

 • 8. Kto jest autorem przewodnika turystycznego "Lipnica Murowana, Rajbrot, Rozdziele i okolice" (wyd. Warszawa 1972)?

OŚWIATA:

 • 9.  W czerwcu 2011 roku Wójt Gminy Żegocina przyznał po raz pierwszy uczniom z największymi sukcesami specjalne certyfikaty i tytuły. Jak brzmiała nazwa tego tytułu i jednoczesnie certyfikatu ?

 • 10. Wśród absolwentów żegocińskiego liceum jest kilku kapłanów. W 2014 roku święcenia kapłańskie uzyskało dwóch kolejnych. Podaj ich imiona i nazwiska  ?

KULTURA:

 • 11. Jaka organizacja wydała niedawno ksiażkę pod redakcją Teresy Mrugacz pt. "Rok obrzędowy w tradycji religijnej i ludowej Ziemi Zegocińskiej wpleciony w cztery pory roku ?

 • 12. Jaką nazwę nosi formacja taneczna działająca przy Centrum Kultury i Turystyki w Żegocinie od października 2013 roku?

ZOBACZ RELACJE Z POPRZEDNICH KONKURSÓW

KONKURS NA 50 TYSIĘCY

KONKURS NA 100 TYSIĘCY

KONKURS NA 500 TYSIĘCY

KONKURS NA MILION

KONKURS NA DWA MILIONY

[wstecz]