Świąteczne upominki dla pacjentó krakowskiego szpitala.

DZIECI Z BEŁDNA DLA PACJENTÓW SZPITALA W KRAKOWIE - 14.12.2014

   Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie przy ulicy Wielickiej   jest ważnym ośrodkiem medycznym, edukacyjnym i badawczym; może przyjąć w tym samym czasie ponad 500 pacjentów. Służy dzieciom z obszaru Małopolski i z sąsiednich województw. W 27 oddziałach leczone są dzieci w wieku od noworodka do 18 roku życia.
   Przywożonych tu pacjentów wita napis nad wejściem do budynku "Vita infantis bonum superius - życie dziecka dobrem najwyższym". Starają się o to lekarze pracujący w tej placówce. Bardzo smutno musi być chorym dzieciom, które muszą przebywać w tym szpitalu w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
   Z myślą o tych dzieciach ich zdrowi rówieśnicy z Bełdna, z pomocą i za namową pracującej w tutejszej świetlicy Pani Ewy Adamczyk postanowili przygotować świąteczne upominki. Z różnych materiałów plastycznych oraz szyszek wykonały różnego rodzaju ozdoby, do których dołączyły karteczki z życzeniami.
   W niedzielę - 14 grudnia 2014 roku, Pani Ewa Adamczyk udała się do krakowskiego szpitala, by przekazać dzieciom te upominki i życzenia. Radość dzieci była ogromna, zwłaszcza z tego, że ktoś im nieznany o nich pamięta. - Spotkanie z pacjentami Oddziału Onkologii i Hematologii było także dla mnie bardzo wzruszające i wywarło niezapomniane wrażenia. Jestem więc zadowolona, bo moja akcja i prace dzieci dały pacjentom szpitala chwilkę radości w ich smutnym okresie życia - powiedziała po wizycie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym Pani Ewa Adamczyk.
   Okres adwentowy, przedświąteczny, to czas wielu działań, które mają wesprzeć ludzi chorych, samotnych, ubogich, załamanych. Prowadzone są zbiórki żywności, także w żegocińskich sklepach, trwa wciąż akcja "Szlachetna Paczka", w której biorą udział nie tylko bardzo znane osoby. Na szczęście wciąż przybywa ludzi, którzy chcą pomagać innym.  Nie zawsze musi to być pomoc materialna, czasem wystarczą takie działania, które wraz z panią świetlicową podjęły dzieci z Bełdna.

Upominki świąteczne i życzenia od dzieci z Bełdna. Upominki świąteczne i życzenia od dzieci z Bełdna.
Upominki świąteczne i życzenia od dzieci z Bełdna. Upominki świąteczne i życzenia od dzieci z Bełdna.
Napis. Pani Ewa JJaniczek przed wejściem do szpitala.

Dzieci z Bełdna dla pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Krakowie.

[wstecz]