"Kartka dla Weterana" od ŚS w Żegocinie - 2014.

KARTKA DLA WETERANA MISJI - 2014

    Zbliżają się święta, czas składania życzeń, wysyłania kartek do tych, którzy są daleko. Jest to również czas, kiedy łatwiej niż w pozostałe dni roku przychodzi nam mówienie sobie szczerze o swoich myślach i uczuciach. W ten czas, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żegocinie oraz klasy podstawowe w Bytomsku i Rozdzielu wpisały się w akcję wysyłania kartek z życzeniami do weteranów misji poza granicami kraju.
   Koordynatorem akcji było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej, które otrzymane kartki przekazało do krakowskiego Centrum Pomocy Społeczno - Psychologicznej Mundurowi24, działającemu przy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Krakowie. Celem instytucji jest bezpłatna i anonimowa pomoc funkcjonariuszom służb mundurowych oraz ich rodzin, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji.
   Pierwsza tura kartek świątecznych powstała w żegocińskim ŚDS-ie, gdzie pod opieką terapeutki, Pani Karoliny Ptaszek uczestnicy terapii zajęciowej tworzyli z przygotowanych wcześniej fragmentów papieru i wstążek, własne prace. Ich kartki znalazły już swoich adresatów wśród lublinieckich komandosów oraz żołnierzy z krakowskiej 6 brygady Powietrznodesantowej. Kolejne prace przekazane zostały Stowarzyszeniu w piątek. Ich autorami byli uczniowie klas podstawowych z Bytomska i Rozdziela. Stanowiło je ponad pięćdziesiąt ręcznie zrobionych, unikatowych kartek, zachwycających zdobieniem oraz precyzją wykonania. Nie mniej wzruszające były składane weteranom życzenia.
   Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej serdecznie dziękuje opiekunkom grup, paniom Karolinie Ptaszek, Lidii Szkodny oraz  Bronisławie Fasudze za pomoc uczniom przy przygotowywaniu kartek.

"Kartka dla Weterana" - 2014.

"Kartka dla Weterana" - 2014.

"Kartka dla Weterana" - 2014.

"Kartka dla Weterana" - 2014.

"Kartka dla Weterana" - 2014.

Materiał nadesłany: JP

[wstecz]