"Brązowa druzyna" Bochenskiego Stowarzyszenia Futsalu.

ŻEGOCIŃSKIE AKCENTY NA MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W FUTSALU - 2015

     W dniach 24-25 stycznia 2015 roku w Białymstoku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 14 w futsalu, w których wzięła udział drużyna Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu (BSF-u) Bochnia, reprezentowana przez zawodników MOSiR-u. Odniosła wielki sukces wywalczając brązowe medale.
    Drużyna z powiatu bocheńskiego rozpoczęła (w jej składzie grają nie tylko chłopcy z miasta Bochni, ale także z innych miejscowości, w tym z Żegociny) od porażki 2 : 5 z zespołem Naki Olsztyn. Do drugiego grupowego spotkania BSF Bochnia przystąpił pełen obaw, bowiem po niespodziewanym zwycięstwie Górala Tryńcza z Naki Olsztyn 3-2 potrzebowali zwycięstwa z Góralem przynajmniej dwoma bramkami. Inicjatywa przez cały mecz była po stronie podopiecznych Janusza Piątka. BSF odniósł pewne zwycięstwo 3 : 0 i tym samym wyszedł z grupy. Kolejnym przeciwnikiem bocheńskiej drużyny  była ekipa Rekordu Bielsko-Biała, która w swojej grupie zremisowała z Unią Tarnów 2-2 oraz pokonała Constract Lubawa 4-0. Także tym razem drużyna z Solnego Grodu wygrała 3 : 0 i tym samym otworzyła sobie możliwość walki o medale. Trafiła jednak na drużynę gospodarzy -  Heliosa Białystok, złożoną z graczy Jagiellonii Białystok. Przegrana 0 : 2 spowodowała, że ekipa BSF-u zagrała o III miejsce, a jej przeciwnikiem była drużyna SChLF Chrzanów, która w swoim półfinale przegrała z Unią Tarnów po rzutach karnych 3-4. Obie drużyny były już mocno zmęczone (to ich trzeci mecz w krótkim odstępie czasu w ten dzień), ale to BSF może cieszyć się teraz z brązowego medalu, gdyż odniósł przekonujące zwycięstwo 4 : 1.
     Ostatecznie tytuły Mistrzów Polski zdobyli gospodarze tego turnieju - Helios Białystok, którzy w finale po ogromnych emocjach pokonali Unię Tarnów 3-2. Po meczu finałowym odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Oprócz brązowych medalu i okazałego pucharu bocheńscy futsalowcy zdobyli obie nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem został Mateusz Matlęga z sześcioma golami, a najlepszym bramkarzem Jakub Smoleń. To bardzo duży sukces, z którego powinni się cieszyć także mieszkańcy Żegociny, bowiem w turnieju zagrało aż czterech młodych mieszkańców gminy: Jakub Burkowicz, Mateusz Matlega, Piotr Matras i Paweł Matras.
    Bardzo dokładna relacja z tego turnieju znajduje się na stronie internetowej MOSiR Bochni; zachęcamy do lektury.

Medale i puchary dla najlepszych. Przed pierwszym meczem.
Losowanie przed kolejnym meczem. Drużyna BSF na trybunach.
Puchar za iii miejsce odbiera M. Matlęga - kapitan BSF-u. Mateusz Matlęga - najlepszy strzelec mistrzostw.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 14 w futsalu - Białystok - 24-25.01.2015.

RELACJA W SERWISIE INTERNETOWYM MOSIR BOCHNIA >>>

[wstecz]