Koncert Żegocińskiego Chóru Parafialnego w Zabierzowie - 18.01.2015

CHÓR PARAFIALNY KONCERTOWAŁ W ZABIERZOWIE BOCHEŃSKIM - 24.01.2015

    W dniu 24 stycznia 2015 roku członkowie Chóru Parafialnego w Żegocinie wyjechali z koncertem kolęd do Zabierzowa Bocheńskiego. Kolędowanie odbyło się w Domu Opieki "Zapiecek", gdzie pracuje jedna z chórzystek Zuzanna Zelek. W "Zapiecku" mieszka ponad czterdzieścioro schorowanych ludzi w podeszłym wieku, potrzebujących stałej opieki.
    Chór wykonał dziewięć kolęd ze swego repertuaru, które przeplatał ogólnie znanymi i chętnie śpiewanymi kolędami. Spotkanie miało niezwykle uroczysty przebieg, gdyż dla pensjonariuszy "Zapiecka" wśród monotonii codziennego życia, było to wydarzenie artystyczne.
    Na twarzach chorych ludzi widać było wzruszenie, a w oczach łzy, zaś każdą pieśń nagradzali gorącymi brawami. Wielu spośród pensjonariuszy, a także pracownicy placówki włączyli się do wspólnego śpiewania z chórzystami. Po blisko półtoragodzinnym kolędowaniu kierownik Domu Opieki podziękował chórzystom za występ i zaprosił na pyszny poczęstunek.
    Z pewnością członkowie chóru na długo zachowają w pamięci spotkanie z ludźmi, którzy tak bardzo potrzebują ciepła, czułości, zainteresowania i nadziei płynącej z pięknych polskich kolęd.

Koncert Żegocińskiego Chóru Parafialnego w Zabierzowie - 24.01.2015 Koncert Żegocińskiego Chóru Parafialnego w Zabierzowie - 24.01.2015
Koncert Żegocińskiego Chóru Parafialnego w Zabierzowie - 24.01.2015 Koncert Żegocińskiego Chóru Parafialnego w Zabierzowie - 24.01.2015

Koncert Żegocińskiego Chóru Parafialnego w Zabierzowie - 24.01.2015

Materiał nadesłany.

[wstecz]