Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu.

Znaczek Turystyczny Szkolnego Schroniska Młodziezowego w Rozdzielu.

ZNACZEK TURYSTYCZNY SZKOLNEGO SCHRONISKA MŁODZIEŻOWEGO W ROZDZIELU - 8.01.2015

   Ze Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu otrzymaliśmy informację, że dołączyło ono do nielicznej jeszcze w Polsce (300 miejsc) grupy posiadaczy własnego "Znaczka Turystycznego". To okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm. Posiada metalowe oczko, do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam.
   "Znaczek Turystyczny" jest pamiątką z naturalnego materiału. Jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka.
    Znaczek produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy.
   "Znaczek Turystyczny" przyznawany jest nie tylko dla schronisk turystycznych, ale także dla miejsc historycznych, grzbietów gór, biegów rzek, miast, zamków, pamiątek przyrodniczych, pomników przyrody itp., to znaczy dla miejsc, do których dociera ciekawy turysta.
    "Znaczek Turystyczny" z numerem 192 przedstawia Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu i tylko w recepcji tego schroniska można go zakupić. Kosztuje 7 złotych (ceny sa jednakowe w całej Polsce). To w chwili obecnej jedyny taki znaczek w Powiecie Bocheńskim.  
   Zbieranie znaczków to ogólnoświatowa inicjatywa, która ma promować turystykę. Przez zakup tego znaczka Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu zostało włączone do ogólnoeuropejskiego systemu kolekcjonerskiego, który istnieje w 20 krajach i zrzesza ponad 4000 miejsc. Nazwa "Znaczek Turystyczny" jest prawnie chroniona.  
   Zakup 10 "Znaczków Turystycznych" o różnych numerach uprawnia do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Więcej informacji pod adresem http://www.znaczki-turystyczne.pl/gra-kolekcjonerska.

[wstecz]