Niedziela Palmowa 2014 w Parafii Żegocina.

PRZYGOTOWANIA DO NIEDZIELI PALMOWEJ - 29.03.2015

   Już za parę dni (29 marca 2015 roku) Niedziela Palmowa, jak   potocznie nazywa się  szóstą niedzielę Wielkiego Postu. Jest to święto chrześcijańskie upamiętniające przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Jest to również pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, który kończy się w Niedzielę Męki Pańskiej. Niedziela Palmowa jest, oczywiście, świętem ruchomym ze względu na powiązanie z Wielkanocą. Święto to jest obchodzone w Polsce od czasów średniowiecza.
   Według tradycji katolickiej w dniu tym wierni przynoszą do kościołów palmy wielkanocne tradycyjne przygotowywane z gałązek wierzby (choć może być również pleciona z suszonych traw i kwiatów) symbolizującej zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy. Palmy są często przyozdabiane m. in. kwiatami i wstążkami.
   W wielu parafiach, także tych w Gminie Żegocina organizowana są już od wielu lat konkursy palm, podczas których jury powoływane przez organizatorów konkursu dokonuje oceny palm, zwykle w dwóch kategoriach: najwyższej palmy oraz najpiękniejszej, zgodnej z tradycja ludową. Taki konkurs będzie także w tym roku.
   Kolejna tradycją w żegocińskiej parafii jest akcja charytatywna "Wielkanocne Palmy", organizowana przez Szkolne Koło Caritas, działające przy Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Mikołaja w Bytomsku. Polega ona na tym, że uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz absolwenci - byli członkowie SKC, przygotowują palmy i wielkanocne baranki z ciasta, które będą w najbliższą niedzielę czyli 22 marca 2015 r. po każdej Mszy Świętej, będą sprzedawać przy żegocińskim kościele parafialnym, a uzyskany z wolnych datków dochód będzie przekazany na pomoc dla osób tej pomocy potrzebujących.
    Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej oraz parafialnych konkursach palm.

PSP w Bytomsku - Przygotowania do akcji charytatywnej "Wielkanocne Palmy". PSP w Bytomsku - Przygotowania do akcji charytatywnej "Wielkanocne Palmy".
PSP w Bytomsku - Przygotowania do akcji charytatywnej "Wielkanocne Palmy". PSP w Bytomsku - Przygotowania do akcji charytatywnej "Wielkanocne Palmy".

PSP w Bytomsku - Przygotowania do akcji charytatywnej "Wielkanocne Palmy".

WIĘCEJ O ŻEGOCIŃSKICH KONKURSACH PALM >>>

[wstecz]