W Izbie Regionalnej w Żegocinie.

CUDZE CHWALICIE - SWEGO NIE ZNACIE - WYCIECZKA PO GMINIE ŻEGOCINA - 12.03.2015

      12 marca 2015 r uczniowie klas I -III Zespołu Szkół w Rozdzielu wraz z wychowawczyniami odbyli autokarową wycieczkę po terenie Gminy Żegocina w celu poznania jej zasobów kulturalnych i ekonomicznych.
     Dzieci odwiedziły Izbę Regionalną i Galerię Wiejską prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy w Żegocinie, gdzie pan Czesław Pączek przedstawił im bogate zbiory etnograficzne i ikonograficzne oraz dorobek twórczości ludowej miejscowych artystów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali dawne narzędzia rolnicze i sprzęty domowe z drewna, dokumenty i książki. Była również możliwość obejrzenia wystawy poplenerowej obrazów starszych kolegów i koleżanek szkół naszej gminy. Wszyscy byli pod wrażeniem ilości i różnorodności zgromadzonych eksponatów.
     Drugim punktem wycieczki była wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żegocinie. Tam pani kierownik Małgorzata Bury przypomniała zasady korzystania z biblioteki i zachęcała do korzystania z jej księgozbioru.
    Na końcu dzieci miały możliwość zwiedzenia Spółdzielni Ogrodniczej "Zamvinex" w Łąkcie Górnej. Wiceprezes Spółdzielni pan Jan Parowski wraz z p. Bożeną Piwowarczyk pokazali uczniom linię produkcyjną i sposób powstawania oraz pakowania mrożonek.
Wycieczka była ciekawą lekcją historii i okazją poznania ciężkiej pracy niektórych rodziców.

W Galerii Wiejskiej w Żegocinie. W Izbie Regionalnej w Żegocinie.
W Izbie Regionalnej w Żegocinie. W Izbie Regionalnej w Żegocinie.
W GBP w Żegocinie. W GBP w Żegocinie.v
Uczniowie w Zamvinexie. Uczniowie w Zamvinexie.
   
Uczniowie w Zamvinexie. Uczniowie w Zamvinexie.

Wycieczka najmłodszych uczniów PSP w Rozdzielu - 12.03.2015 r.

Materiał nadesłany.

[wstecz]