Spotkanie edukacyjne na temat azbestu - Rozdziele - 16.04.2015 rok.

SPOTKANIE EDUKACYJNE NA TEMAT AZBESTU I JEGO USUWANIA - ROZDZIELE - 16.04.2015

    W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi 27.04.2015 roku w szkole w Rozdzielu odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży na temat szkodliwości azbestu dla naszego zdrowia i środowiska. Azbest - to włóknista odmiana minerałów występujących w przyrodzie w postaci wiązek włókien cechujących się dużą wytrzymałością na rozciąganie, elastycznością i odpornością na działanie czynników chemicznych i fizycznych.
   Spotkanie przeprowadzili pracownicy "Funduszu Szwajcarskiego", który realizuje projekt trwający do 2016 roku pt. "Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego".
    Prowadzący zajęcia przedstawili ciekawą prezentację multimedialną na temat właściwości azbestu, jego wpływu na zdrowie ludzkie oraz sposobów jego utylizacji. Po zakończonym pokazie odbył się konkurs wiedzy, w którym brały udział dwie dwuosobowe grupy składające się z uczniów zarówno gimnazjum, jak i podstawówki. Uczestnicy konkursu losowali pytania z tematyki spotkania.  
   Zwycięska grupa (uczennica klasy 2 gim - Kinga Wolak oraz uczennica klasy 6 - Ewelina Zelek) otrzymała koszulki z wizerunkiem Azbestodonta.
    Największym powodzeniem cieszyła się jednak naturalnej wielkości maskotka smoka, który na 3 godziny zagościł w szkole i uwieczniony został na wielu fotografiach.

Spotkanie edukacyjne na temat azbestu - Rozdziele - 16.04.2015 rok. Spotkanie edukacyjne na temat azbestu - Rozdziele - 16.04.2015 rok.

Spotkanie edukacyjne na temat azbestu - Rozdziele - 16.04.2015 rok.

Materiał nadesłany: KW

[wstecz]