Powiatowe eliminacje Turnieju BRD - Mikluszowice - 28.04.2015 r.

III MIEJSCE ROWERZYSTÓW Z GIMNAZJUM W ROZDZIELU - 28.04.2015

   W dniu 28 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Mikluszowicach odbył się XXXVIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego celem jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie młodych kierujących rowerami.
    Turniej uroczyście otworzyli Komendant Powiatowy Policji w Bochni podinsp.. Mariusz Dymura oraz Wójt Gminy Drwinia Pan Jan Pająk.
   Rywalizowali ze sobą finaliści eliminacji szkolnych i gminnych z terenu powiatu bocheńskiego. Uczestnicy w części teoretycznej musieli rozwiązać dwa testy - jeden sprawdzający ogólną wiedzę z przepisów w ruchu drogowym, drugi poświęcony zasadom pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, w części praktycznej wiedza sprawdzana była ze znajomości przepisów ruchu drogowego na profesjonalnym miasteczku komunikacyjnym i na torze sprawnościowym składający się z 6 przeszkód. W miasteczku komunikacyjnym zostały zaaranżowane sytuacje, jakie mogą przytrafić się w prawdziwym ruchu drogowym. Suma punktów za wykonanie wszystkich zadań zdecydowała o kolejności miejsc.
   Rywalizowano indywidualnie i drużynowo. Reprezentująca Gminę Żegocina ekipa z Rozdziela nie znalazła się na czołowych miejscach w rywalizacji indywidualnej, natomiast sukcesem zakończył się start drużynowy gimnazjalistów. Dariusz Augustyn, Maciej Dudek i Maciej Jędrzejek zajęli w tej konkurencji wysokie trzecie miejsce, ustępując jedynie drużynom z Mikluszowic (I miejsce) i Nieszkowic (II miejsce.).
   Drużyny zwycięskie tj. SP - Nieszkowice Wielkie w grupie uczniów szkół podstawowych i Mikluszowice (gimnazja) będą reprezentować powiat bocheńśki w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Powiatowe eliminacje Turnieju BRD - Mikluszowice - 28.04.2015 r. Powiatowe eliminacje Turnieju BRD - Mikluszowice - 28.04.2015 r.
Powiatowe eliminacje Turnieju BRD - Mikluszowice - 28.04.2015 r. Powiatowe eliminacje Turnieju BRD - Mikluszowice - 28.04.2015 r.
Powiatowe eliminacje Turnieju BRD - Mikluszowice - 28.04.2015 r. Gimnazjaliści z Rozdziela - III miejsce.

Powiatowe eliminacje Turnieju BRD - Mikluszowice - 28.04.2015 r.

Miasteczko Drogowe w Mikluszowicach.

Materiał nadesłany.

[wstecz]