Egzamin uczniów klasy trzeciej PSP w Żegocinie - 16.04.2015 r.

EGZAMINY TRZECIOKLASISTÓW - 04.2015

    W kwietniu 2015 roku pisemnym egzaminom zostali poddani uczniowie klas trzecich szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjów.
 
16 kwietnia 2015 r. uczniowie klas trzecich w gminie Żegocina pisali test kompetencji trzecioklasisty. Sprawdzian Trzecioklasisty Operon - to coroczna akcja Wydawnictwa Operon mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Co było w tym roku na teście? Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Trzecioklasiści musieli np. wpisać długości boków trójkąta, czy określić ilu zawodników pokonało określoną trasę. W teście trzecioklasisty pojawiło się również pytanie dotyczące szczepień (kiedy Tomek musi się wybrać do kontroli po szczepieniu). Nie zabrakło również pytań z geometrii i algebry. Co jeszcze było na sprawdzianie trzecioklasisty 2015? Które zadania były najtrudniejsze? To najlepiej wiedza uczniowie, którzy zmierzyli się z testem.

Egzamin uczniów klasy trzeciej PSP w Żegocinie - 16.04.2015 r. Egzamin uczniów klasy trzeciej PSP w Żegocinie - 16.04.2015 r.

Egzamin uczniów klasy trzeciej PSP w Żegocinie - 16.04.2015 r.

Egzamin klasy trzeciej gimnazjum.

EGZAMIN GIMNAZJALISTÓW - 04.2015

   Testami ze znajomości języka obcego w dniu 23 kwietnia 2015 roku uczniowie klas trzecich gimnazjów zakończyli egzaminacyjny maraton, na który składały się aż cztery egzaminy: z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. W dniu trzecim, w czwartek miał miejsce egzamin z języków obcych. Najpierw na poziomie podstawowym, a po przerwie na poziomie rozszerzonym.
   Jedną z największych niespodzianek tegorocznych egzaminów było polecenie dotyczące napisania opowiadania na języku polskim. Gimnazjaliści spodziewali się rozprawki, którą przez ostatnie trzy lata trenowali w szkole. Ten rocznik zresztą już raz pisał opowiadanie na zewnętrznym egzaminie - przed trzema laty na sprawdzianie szóstoklasisty. Teraz motywem przewodnim była osoba, która udała się w podróż i stała sławna.
   W żegocińskim gimnazjum do pisania zadań egzaminacyjnych przystapiło 34 uczniów z klasy III A - pani Zofii Rogali i 3 B - Pani Katarzyny Sutor. Oficjalne wyniki nauczyciele i uczniowie poznają dopiero 19 czerwca.

 Egzamin uczniów klasy szóstej PSP w Żegocinie Egzamin uczniów klasy szóstej PSP w Żegocinie

Egzamin uczniów klasy szóstej PSP w Żegocinie - 23.04.2015 r.

Materiał nadesłany: AR i DP

[wstecz]