Uczniowie LO w Żegocinie.

XVII RANKING SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH - LO W ŻEGOCINIE NAJLEPSZE W POWIECIE !

    Krakowska wkładka do „Gazety Wyborczej” opublikowała tegoroczny ranking liceów ogólnokształcących województwa małopolskiego. Jest ich 124. Na pierwszym miejscu w łącznej klasyfikacji uplasowało się V LO z Krakowa, które utrzymuje się w czołowej trójce od wielu już lat. Lider małopolskich liceów otrzymał w tym rankingu 100 punktów. Drugie w klasyfikacji I LO Kraków otrzymało 68,21 pkt.
   Wielki sukces w tym rankingu odniosło Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Żegocinie, które z dorobkiem 54,21 punktów zajęło 18. miejcie i jest to .... najlepszy wynik z wszystkich liceów powiatu bocheńskiego. W zestawieniu obejmującym uwzględniono również I LO w Bochni (26), LO przy ZS nr 1 w Bochni (47) oraz II LO w Bochni (71).  
   Opracowując ranking „Gazeta Wyborcza” brała pod uwagę głównie wyniki matur, które rezultat stanowi 70 proc. oceny. Dodatkowo na punktacje wpływała liczba olimpijczyków - 20 proc. oraz stypendiów Ministra Edukacji Narodowej (10 proc.). W przypadku matur pod uwagę wzięto średnią z siedmiu przedmiotów (języka polskiego, angielskiego, matematyki, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie).
   - Cieszy na bardzo tak wysokie miejsce w rankingu "Gazety Wyborczej". To z pewnością zasługa wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy udzielają w szkole dodatkowych, nieodpłatnych zajęć przygotowujących licealistów do matury. Na ten wynik zapracowali także rodzice, którzy dobrze współpracują ze szkołą, wspierając wypracowany w ciągu 23 lat istnienia szkoły model wychowania i kształcenia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wielu uczniów to absolwenci naszego gimnazjum, a ta ciągłość kształcenia i wychowania na pewno jest ważnym czynnikiem sukcesu naszego liceum - tak skomentowała osiągnięty wynik Pani Danuta Pączek - Dyrektorka Zespołu Szkół w Żegocinie.
   Ze swojej strony dodajmy, że wysokie miejsca w tych rankingach żegocińskie liceum uzyskiwało już kilkakrotnie, co dowodzi, że ta szkoła jest rzeczywiście szkołą sukcesu i warto w niej się uczyć.

Ranking LO "Gazety Wyborczej" 2015.

Uczniowie LO w Żegocinie.

Uczniowie LO w Żegocinie.

LO w Żegocinie - to szkoła dla Ciebie !

[wstecz]