Inauguracja stałej wystawy w Galerii Wiejskiej - 16.05.2015 r.

OTWARCIE STAŁEJ WYSTAWY PRAC TWÓRCÓW ZIEMI ŻEGOCIŃSKIEJ - 16.05.2015

   Na początku marca 2015 roku Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy, na wniosek sekretarza - Pana Zdzisława Janiczka, podjął decyzję o uruchomieniu w prowadzonej przez organizację Galerii Wiejskiej, stałej ekspozycji dzieł plastycznych twórców wywodzących się z żegocińskiej ziemi lub z nią związanych w inny sposób.
   Postanowiono, że wystawa nie będzie ograniczona do żadnej z form artystycznego wyrazu, dlatego w Galerii Wiejskiej prezentowane będą zarówno prace malarskie, jak i fotograficzne, obrazy tkane, rzeźby itp.  Do znanych już Zarządowi artystów wysłano list intencyjny i rozpoczęto gromadzenie prac. Zakupiono także drewniane sztalugi.
   16 maja 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Stałej Wystawy, na której zgromadzono obrazy  następujących twórców: Małgorzaty Fałowskiej, Teresy Mrugacz, Agaty Gajewskiej-Talaski, Daniela Janiczka, Zdzisława Janiczka, Marii Juszczyk, Konrada Golonki i Marii Ostrowskiej.
    - Uruchamiamy ciągłą ekspozycję, aby w ten sposób propagować i promować działalność artystyczną naszych lokalnych twórców kultury i wytworzyć atmosferę sprzyjającą artystycznemu wyrażaniu siebie poprzez rozmaite techniki i style szeroko rozumianej sztuki. Chcemy także umożliwić mniej znanym artystom z naszej ziemi możliwość prezentowania swoich prac i dzielenia się swoim talentem ze współmieszkańcami Gminy. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy bez względu na wiek i doświadczenie artystyczne wyrażają pragnienie ubogacenia miejscowej przestrzeni twórczej własnymi dziełami - tak o celach nowego przedsięwzięcia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej informuje przewodnicząca Zarządu - Pani Joanna Pastuszak.
   - Stowarzyszenie liczy na kolejne zgłoszenia osób zainteresowanych udostępnianiem swoich prac dla szerokiego kręgu zwiedzających. To na pewno przyczyni się do wzbogacenia wiedzy o twórcach i ich pracach. Serdecznie zapraszamy do współpracy - mówi pomysłodawca przedsięwzięcia - Pan Zdzisław Janiczek, który sam jest malarzem i fotografikiem.
   My zaś zachęcamy do zwiedzania zarówno wystawy stałej, jak i Izby Regionalnej. Otwarte są w godzinach pracy CKSIT w Żegocinie.

Inauguracja stałej wystawy w Galerii Wiejskiej - 16.05.2015 r. Inauguracja stałej wystawy w Galerii Wiejskiej - 16.05.2015 r.
Inauguracja stałej wystawy w Galerii Wiejskiej - 16.05.2015 r. Inauguracja stałej wystawy w Galerii Wiejskiej - 16.05.2015 r.
Inauguracja stałej wystawy w Galerii Wiejskiej - 16.05.2015 r. Inauguracja stałej wystawy w Galerii Wiejskiej - 16.05.2015 r.

Inauguracja stałej wystawy w Galerii Wiejskiej w Żegocinie- 16.05.2015 r.

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]